Haber Detayı
01 Mart 2019 - Cuma 18:42
 
Soruşturmaya konu kişiler Belediye çalışanımız değildir.
Bucak Kızlkaya Beldesinde yaşanan olaylar ile ilgili olarak Başkan Atasoy "Adı geçen şahıslar çalışanımız değildir" ifadelerini kullandı.
Siyaset Haberi
Soruşturmaya konu kişiler Belediye çalışanımız değildir.

01.03.2019 tarihli haberlerde Belediye Başkanı bulunduğum Kızılkaya Belediyesi ilgili haberler gerçekleri yansıtmamaktadır. 


Her şeyden evvel haberde geçen harita teknikeri olarak belirtilen kişilerin Belediyemizle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır, Belediyemizde hiçbir zaman çalışmamışlardır ve halen de Belediyemiz çalışanı değillerdir. Bu kişiler, haberlerde adı geçen taşınmaz sahibi tarafından vekaletname verilerek özel olarak yetkilendirilmiş kişilerdir. 

 

Yine haberde Bucak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından harekete geçildiği yazılmak suretiyle okuyucuda resen soruşturma açıldığı intibaı uyandırılmaya çalışılmaktadır ki, bu da doğru değildir. Gerek şahsıma gerekse de Belediyemize Bucak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açıldığına dair bir bilgilendirme gelmemiştir. 

 

Yaklaşan yerel seçimler öncesi bulanık suda balık avlamaya çalışan kişiler bu tür gerçek dışı, sansasyonel haberleri yayarak siyaset yaptıklarını düşünmektedirler. 


Üç dönemdir Kızılkaya halkının destek ve teveccühü ile Belediye Başkanlığı yapmaktayım ve bu dönem tekrar partim tarafından aday gösterildim. Üç dönemlik Belediye Başkanlığım döneminde kamunun hukukunu, kul hakkını ve Kızılkaya halkının haklarını titizlikle ve hassasiyetle korudum ve korumaya da devam edeceğim. 15 yıllık Belediye Başkanlığım süresince her faaliyetim Kızılkaya halkının gözünün önünde ve şeffaf bir şekilde cereyan etti. Bugün de her yaptığımla Kızılkaya halkının ve Devletimin denetimine hazırım. Asla hesap vermekten ve şeffaf olmaktan korkmadım. 


Hedeflerine ulaşmak için her yolu mübah gören bir anlayışın bu tür karalamaları karşısında sessiz kalmayacağımı ve gerekli hukuksal girişimlerde bulunacağımı da bildirmek isterim. 


Bu tür gerçek dışı haberlerin arkasında olan kişiler, aslında şahsımı değil, 46 yıllık bir maziye sahip olan Kızılkaya Belediyesi’ni ve Kızılkaya halkını töhmet altında bırakmaktadırlar. 


Ben önce Hakk’a sonra Kızılkaya halkıma güveniyorum. Attıkları çamurun izi, benim ve Kızılkaya halkının üzerinde değil, bu çamuru atanların ellerinde ve yüzlerinde kalacaktır. 


Değerli kamuoyuna saygı ile sunulur.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Soruşturmaya, konu, kişiler, Belediye, çalışanımız, değildir.,
Yorumlar
Haber Yazılımı