Haber Detayı
23 Haziran 2018 - Cumartesi 14:18
 
Saadet Partililerle Ak Partililer Karakolluk Oldu
Dün gece saatlerinde Burdur'da Ak Partililer ve Saadet Partililer Arasında Yaşanan Gerginlik Karakola Taşındı
Siyaset Haberi
Saadet Partililerle Ak Partililer Karakolluk Oldu

İddiaya göre Ak Parti üyeleri üzerinde Saadet Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Partiye terörist diyen logosuz broşürleri dağıtırken Saadet Partisi Merkez ilçe üyeleri tarafından yakalandı.

 

Gece saat 02:30'da Yassıgüme seçim çalışmasından döndükleri esnada  Saadet Partisi Burdur Mv. Adayı Fatih TUNÇ ve Saadet Partisi Burdur Merkez İlçe üyeleri Burdur Bahçelievler Mahallesinde dağıtılmış olarak gördükleri broşürleri incelediklerinde üzerinde Saadet Partisi, İyi Parti ve Cumhuriyet Halk Partisini terörist olarak niteleyen broşürler olduğunu fark ettiler. Kısa süre sonra bu broşürlerin Ak Parti aracıya 3 kişi tarafından dağıtıldığını gören Saadet Partililer, dağıtım yapan kişiye yaklaşıp ne yaptıklarını sorduklarında "broşür dağıtıyoruz size de verelim" cevabını aldılar.

 

Saadet Partisi Burdur Mv. Adayı Fatih Tunç'un yaşanan olayı güvenlik güçlerine haber vermesi üzerine olay yerine Burdur Emniyet Müdürlüğüne bağlı Polis Ekipleri intikal etti. Broşür dağıtımı yapan şahısların Ak Parti Burdur İl Başkanlığı'na ait minibüs ile olay yerinden ayrılmasından dolayı Saadet Partisi yetkilileri polislerle birlikte karakola gittiler.

 

Saadet Partisi Burdur Mv. Adayı Fatih Tunç  ve Merkez İlçe Başkanı, CB Adayı Temel KARAMOLLAOĞLU'nun Burdur Seçim Kurulu Temsilcisi Abdullah ACAR broşürü dağıtanlar ve dağıttıranlar hakkında şikayetçi oldular.

 

Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Abdullah Acar yaptıığı açıklamada Polis merkezine ulaşıldığında Ak Parti il başkanı Volkan Mengi'yi aradığını, Mengi'nin konudan haberi olduğunu ve kendisine " siz de bizim 1.sıra adayımız hakkında sosyal medyadan kampanya yürütüyorsunuz" dediğini ifade etti. 


Karakol çıkışında bir açıklama yapan Saadet Partisi Burdur Mv. Adayı Fatih TUNÇ ise, "Saatlerdir burada bekliyoruz. Bir yavaşlık var ama çözemiyoruz, aslında çözüyoruz ancak söyleyemiyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Saadet, Partililerle, Ak, Partililer, Karakolluk, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı