Haber Detayı
16 Mart 2021 - Salı 14:23
 
Protokol krizine Ercengiz noktayı koydu.
Sosyal Medyada halkın Başkan Ercengiz'e sahip çıktığı ve Binali Yıldırım'ın katıldığı programda yaşanan protokol sorununa Başkan Ercengiz bir açıklama ile noktayı koydu.
Siyaset Haberi
Protokol krizine Ercengiz noktayı koydu.

Sosyal Medyada halkın Başkan Ercengiz'e sahip çıktığı ve Binali Yıldırım'ın katılıdğı programda yaşanan protokol sorununa Başkan Ercengiz bir açıklama ile noktayı koydu.

 

Ercengiz Burdur Belediyesi Basın Bürosundan yaptığı açıklamada "Programa eşlerin katılmaması dolayısıyla yeniden bir oturma düzeni hızlı şekilde yapılmaya çalışılmış ve önceden belirlenen yerin değil başka bir yere oturmamız için görevli arkadaşlar bize yer göstermiştir.7 yıldır yürüttüğüm başkanlık görevinde hiçbir kasıtlı saygısızlığa sessiz kalmadığım gibi iyi niyetli her türlü olumsuzlukta da hoşgörü içerisinde bu şehri hep birlikte yönetmeye devam edeceğimizi ifade eder kamuoyuna saygıyla duyururum" ifadelerine yer verdi.

 

İşte Başkan Ercengiz'in o açıklaması ; 

 

"MAKÜ İstiklal Yerleşkesi Lavanta Otelde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen törene katılmak üzere İlimiz Milletvekili ve Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı ile birlikte toplantı alanına gittik. Oturma düzeni protokol kurallarına uygun şekli ile eşlerinin de katılacağı hesap edilerek ayarlanmış ve yerimiz önceden belirlenmişti.

Programa eşlerin katılmaması dolayısıyla yeniden bir oturma düzeni hızlı şekilde yapılmaya çalışılmış ve önceden belirlenen yerin değil başka bir yere oturmamız için görevli arkadaşlar bize yer göstermiştir.

Burada herhangi bir şekilde önümüzde sehpanın olmayışının art niyetli olduğunu düşünmemekle birlikte zaten her ne kadar programı İl Milli Eğitim Müdürlüğü düzenlemiş olsa da son Başbakan Sayın Binali Yıldırım'ın da katıldığı törende ilin Belediye Başkanı olarak kendimizi ev sahibi htiğimiz için böyle bir alınganlığımız söz konusu değildir.

Sonuç itibarıyla Burdur ilini temsilen Belediyemizi temsilen açılış konuşmasını yaparak hem 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ’nün önemini hem de şehrimize ziyarete gelen son Başbakan Binali Yıldırım'ın katılmış olması ile ilgili gerekli önemi vurgu yaparak konuşmamızı tamamladık.

Bizi seven dostlarımızın bize gönül veren Burdurlu hemşerilerimizin fotoğrafa bakarak gösterdikleri hassasiyetten dolayı kendilerine teşekkür eder ancak burada görev yapan cefakâr emekçi kardeşlerimizin herhangi bir kastının olmadığını düşünerek daha fazla tepki gösterilmemesini rica ederim.

7 yıldır yürüttüğüm başkanlık görevinde hiçbir kasıtlı saygısızlığa sessiz kalmadığım gibi iyi niyetli her türlü olumsuzlukta da hoşgörü içerisinde bu şehri hep birlikte yönetmeye devam edeceğimizi ifade eder Kamuoyuna saygıyla duyururum."

Kaynak: Editör: Enes Pirim
Etiketler: Protokol, krizine, Ercengiz, noktayı, koydu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı