Haber Detayı
03 Ocak 2021 - Pazar 14:54
 
MHP'den atama tepkisi...
Geçtiğimiz günlerde Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne atanan Mehmet Şimşek ile ilgili olarak MHP İl Başkan Yardımcısı tepki gösterdi.
Siyaset Haberi
MHP'den atama tepkisi...

Geçtiğimiz günlerde MAKÜ Kültür Spor Daire Başkanlığı görevinden Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevine atanan Mehmet Şimşek ismine MHP Burdur İl Başkan Yardımcısı Gültekin Oktay'dan tepki geldi.

 

AKP Burdur Milletvekili Bayram Özçelik'inde yakın akrabası ve 2019 Mahalli İdareler seçimleri için AKP'den Belediye Başkan Aday Adayı olan Mehmet Şimşek'in Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Görevine atanması konusu sosyal medyada da oldukça yoğun gündem olmuştu.

 

Milliyetçöi Hareket Partisi Burdur İl Başkan Yardımcısı Gültekin Oktay'ın konuyu sosyal medyada eleştirmesi ayrı bir polemiğe neden oldu.

 

Başkan Yardımcısı Oktay "Bu görevi hak ediyor , etmiyor ama kimsenin de gıkı çıkmıyor" ifadlerini kullanarak Çeltikçi Belediye Başkanının kızının tüm sınavları başarıyla tamamlaması ve itfaiye personeli olarak işe alınmasını yüksek tondan eleştiren AKP'lilere de seslendi.

 

Başkan Yardımcısı Oktay "Yine bir çifte sıtandartlık daha.Mehmet Şimşek'i hiç tanımam bilmem.Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne atanmış, gayet doğal, belki hak ediyordur, belki etmiyordur ama atamaya kimsenin gıkı çıkmıyor. Herkes tebrik ediyor neden ? Bir gün işimiz düşer diye.Liyakat sahibi mi ,değil mi ,? soran yok ama bir ilçenin belediye başkanı kızını vasıfsız bir işe aldı mı haksız alım ,adam kayırma oluyor.Bir trol gidiyor şikâyetçi oluyor (kendi yapabileceği iş değil). Mehmet Şimşek kimin yakını. Yoksa bu atama yerel seçimlere hazırlık mı ?Bu sosyal politikalar hangi kesime hitap ettiği aşikar filazof olmaya gerek yok" ifadelerini kullanarak tepkisini dile getirdi.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: MHP'den, atama, tepkisi...,
Yorumlar
Haber Yazılımı