Haber Detayı
08 Mart 2021 - Pazartesi 18:21
 
Kuralları ihlal edenler mobesalardan tespit ediliyor.
Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı listede Yüksek riskli iller arasında yer alan Burdur’da güvenlik güçleri maske ve mesafe ihlali yapan vatandaşları Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) Merkezine bağlı kameralar ile tespit ediyor.
Asayiş Haberi
Kuralları ihlal edenler mobesalardan tespit ediliyor.

Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı listede Yüksek riskli iller arasında yer alan Burdur’da güvenlik güçleri maske ve mesafe ihlaliyapan vatandaşları Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) Merkezine bağlı kameralar ile tespit ediyor. Kuralları ihlal eden vatandaşlara polis ekipleri tarafından cezai işlem uygulanıyor.

Covid-19 ile mücadele kapsamında alınan kararlar doğrultusunda normalleşme sürecine girilmesinin ardından kontrollü hayat kapsamında virüsün yayılmasını engellemeye yönelik yeni tedbirler de hayata geçirildi. Burdur il genelinde de denetimler yoğunlaştı. Bu kapsamda güvenlik güçleri kentin değişik bölgelerin de denetimlerini sıklaştırdı. Kentin bir çok noktasında oluşturulan sabit denetim noktalarının yanı sıra bu sefer Kent Güvenlik Yönetim Sistemi de devreye sokuldu. Kurallara uymayan ve ihlal eden vatandaşlar kameralar tarafından tespit edilerek güvenlik güçleri tarafından pandemi kurallarını ihlalden haklarında işlem yapılıyor. 7/24 aktif şekilde birçok noktada faaliyet gösteren kameralar sayesinde suç ve suçluyla da mücadele ediliyor.


Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Burdur İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Fatih Mehmet Tan; “Burdur Emniyet Müdürlüğü olarak İl Merkezi ve İlçelerimizde suç ve suçlarla mücadele kapsamında en büyük yardımcımız olan Kent Güvenliği Yönetim Sistemine bağlı kameralarımız. Sayın Bakanımızın talimatları Sayın Valimiz ve Sayın İl Emniyet Müdürümüzün koordinesinde pandemi sürecinde İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararların uygulanırlığını, denetim ve kontrolünü sağlayarak ihlaller ile ilgili tespitlerimizi sahada olan ekiplere bildirmek suretiyle gerekli işlemlerin yapılmasını sağlamaktayız. Görüldüğü üzere ekiplerimiz sahada gerekli çalışmaları yapmakta ekiplerimizin bulunmadığı yerlerde özellikle hakkımızın vatandaşımızın yoğun olduğu yerlerde kameralarla gerekli tespitleri yaparak bu ihlalleri ekiplerimize bildirerek gerekli işlemleri yapmaktayız” diye konuştu.


Burdur’da Kent Yönetim Sistemine bağlı kameraların yanı sıra İnsansız hava araçları ile de denetimler aralıksız sürdürülüyor.

 

Mesut Madan / Gündem Burdur

Kaynak: (M. Madan) - Gündem Burdur Editör: Enes Pirim
Etiketler: Kuralları, ihlal, edenler, mobesalardan, tespit, ediliyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı