Haber Detayı
04 Şubat 2021 - Perşembe 21:37
 
Başkan Mengi Baro Başkanı Gedik'e "Vatansever avukatlarımızı zan altında bırakıyor"
Aralarında Burdur Barosunun da bulunduğu toplam 35 baronun açıklamasında imzası bulunan Burdur Baro Başkanı Ramazan Gedik'e AKP Burdur İl Başkanı Mengi'den tepki geldi.
Siyaset Haberi
Başkan Mengi Baro Başkanı Gedik'e

Aralarında Burdur Barosunun da bulunduğu toplam 35 baronun açıklamasında imzası bulunan Burdur Baro Başkanı Ramazan Gedik'e AKP Burdur İl Başkanı Mengi'den tepki geldi.

 

Başkan Mengi yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak Baro Başkanı Gedik'in açıklamasından dolayı "Vatansever avukatları zan altında bıraktığını" ifadelerini içeren açıklamada  Mengi Burdur Barosunu ABD'nin oyuncağı olmakla itham etti.

 

İşte AKP Burdur İl Başkanının o açıklaması ;

Bugün 35 Baro ile Burdur Barosu Başkanının yaptığı açıklama üzerine kendisine; Boğaziçi Üniversitesinde çıkan olayların artık terör örgütlerin yönlendirerek ülkemizin bütün değerlerini ayaklar altına alarak ülke geneline yayılma gayretlerine sözde ikinci bir Gezi olaylarına dönüştürmeye çalışıldığını bütün toplumun gördüğünü hatırlatmak isterim. Bütün bunlar yaşanırken BURDUR BAROSU BAŞKANI ülkemizin karışmasını isteyenlere göz yummasını kaygıyla izliyoruz. 

“Burdur Barosu ABD’nin oyuncağı olmamalı!”

BURDUR barosunun başkanı bütün Avukatların görüşleriymiş gibi hareket etmesi asla kabul edilemez bir durumdur. Burdur Barosu dış güçlerin özellikle ABD’nin oyuncağı olmayacağı, Milli ve Manevi değerlerimize sahip çıkan ülkesini seven bir vatansever yapı olması gereken SİVİL TOPLUM KURULUŞU OLMASI gerekir. 

“Burdur Halkı Sizin Siyasete Gireceğinizi Konuşuyor.“

Baro Başkanının Belli kesimlere şirin gözükmek ve siyasete girme planları yaparak oturduğu koltuğun konumunu umarım kullanmanın derdinde değildir.

Burdur Barosu Başkan’ının yaptığı açıklamayı kınıyor ve Vatansever avukatların bu duruma tepki koyacağını Devletine, Milletimizin Milli ve Manevi değerlerine sahip çıkacağına inanıyoruz...

Kamuoyuna saygıyla duyururuz...

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Enes Pirim
Etiketler: Başkan, Mengi, Baro, Başkanı, Gedik'e, "Vatansever, avukatlarımızı, zan, altında, bırakıyor",
Yorumlar
Haber Yazılımı