Haber Detayı
20 Nisan 2021 - Salı 18:40
 
128 Milyar Dolar nerede ?
Cumhuriyet Partili İl Başkanı İzzet Akbulut ve yöneticiler bugün parti binası önünde bir araya gelerek basın açıklamasında bulunarak 128 Milyar Dolar...
Siyaset Haberi
128 Milyar Dolar nerede ?

Cumhuriyet Partili İl Başkanı İzzet Akbulut ve yöneticiler bugün parti binası önünde bir araya gelerek basın açıklamasında bulunarak 128 Milyar Dolar Nerede Pankartı astılar.  Yapılan açıklama sonrasında ise Burdur Emniyetine bağlı görevliler, Cumhurbaşkanı’na hakaret olduğu gerekçesi ile Başkan Akbulut’tan pankartın indirilmesini isteyerek, indirilmemesi durumunda müdahale etmek zorunda kalacaklarını ifade etiler.Başkan Akbulut, hakaret içermiyor diyerek, görevlilerden resmi evrak ile karar istedi. Konuşmaya dahil olan CHP Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek’in yüksek sesle ‘arama kararını getirirsiniz, pankartı indirirsiniz’  şeklindeki çıkışı gerginlik yaşanmasına neden oldu. 

Başkan Akbulut  yaptığı basın açıklamasında soruyu Cumhuriyet Halk Partisi adına sormadıklarını ifade ederek, “kurucu idarenin kurucu partinin bize yüklediği misyon ile, anayasanın bize vermiş olduğu haklar ile, 84 milyon yurttaşın bize yüklediği misyon ile soruyoruz diyerek sözlerine şunları ekledi, “Bugün 10 milyon işsiz adına, bugün 1 kg. süt parasını 1 kg yem parası ile karşılayan üreticilerimiz adına, bugün beni burada çeken polis memurlarımıza 3600 ek göstergesi verilmediği için soruyoruz, bugün 1500 tl maaş emekli aylığı alanlar için, ay sonunu getiremeyen asgari ücretlileri için, sattığı malın karşılığını alamayan sanayicimiz, bağkur primini ödeyemeyen, siftah yapamadan kepenk kapatan esnaflarımız için soruyorum” dedi.  Başkan Akbulut, cevabı CHP değil, 84 milyon yurttaş bekliyor diyerek, yetkili makamlardan cevap gelinceye kadar sormaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Kaynak: Editör: Adile Atak (Stajyer)
Etiketler: 128, Milyar, Dolar, nerede, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı