Haber Detayı
17 Eylül 2018 - Pazartesi 23:55
 
"Yüreğiniz yetiyorsa" dedi ve...
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Katar Emiri'nin Türkiye'ye hibe ettiği uçak üzerinden yüklendi.
Siyaset Haberi

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz geçtiğimiz aylarda akaryakıt dağıtım firması tarafından Burdur Belediyesi envanterine katılan AUDİ A6 makam aracı için AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi'nin eleştirilerine gündem üzerinden cevap verdi.

 

Başkan Ercengiz Katar Emiri tarafından Türkiye Cumhurbaşkanlığı'na hibe edildiği iddia edilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da "O uçakla ilgileniyorduk,onlarda bize hibe etti" dediği fiyatı 500 Milyon Dolar olan uçak üzerinden AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi ve o dönem aracı eleştirenlere sosyual medya hesabı Twitter üzerinden yüklendi.

 

Başkan Ercengiz sosyal medya hesabı twitter üzerinden o dönem aracı eleştirenlere şu satırlarla yüklendi ; 

 

Yaklaşık altı ay öncesinde gizli saklısı olmadan herşeyi belgeli, akaryakıt dağıtım firması tarafından alınan bir araç için utanmadan bağırıp çağırıp manşet yaptıranlara soruyorum; hibe uçak konusunda da aynı şeyleri düşünüp Sn Cb’na bize yaptığınız hakaretleri edecek misiniz?

 

Yüreğiniz yetiyorsa en azından “ bu olmamış” diyebilecek misiniz? Ha bu arada; döviz kurundaki değişimden ötürü aldığımız asfalt freze makinasında yaklaşık bir milyon, binek araçta ise neredeyse iki katı fark oluştu. Ödemek zorunda kaldığımız tüm borçlar da dahil olmak üzere tünelin sonunda ışık göründü.Borcu tüketip yatırımı artırıyoruz Artık Belediyemiz emin adımlarla vatandaşına daha kaliteli hizmetler sunuyor. Müfteri ve O’nun arkasındaki arkadaşın, herhalde bu uçak mevzuunu gördükçe yüzü kızarıyordur. Değerlendirme Yüce Halkımızındır...

 

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: "Yüreğiniz, yetiyorsa", dedi, ve...,
Yorumlar
Haber Yazılımı