Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 12:32
 
YÖK'ün aklına 8 ay sonra geldi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde yaşandığı iddia edilen taciz vakası ile ilgili olarak YÖK 8 ay sonra harekete geçti.
Gündem Haberi
YÖK'ün aklına 8 ay sonra geldi.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde  bir Öğretim Görevlisinin kız öğrencileri taciz ettiği iddiası ile ilgili haberimiz ülke gündemine bomba gibi düşmiş sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yer almıştı.

 

Haberimizin ardından Mehmet AKif Ersoy Üniversitesinden resmi bir açıklama yapılmış ve şikayetin 5 Mart 2019 tarihinde Rektörlüğe ulaştığını ve hemen vakit kaybedilmeden Burdur Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunularak disiplin soruşturmasının açıldığını ve Öğretim Görevlisinin Kamu Görevinden Çıkarılma istemiyle yazısının Yükseköğretim Kurulu'na yazıldığı açıklanmıştı.

 

Şikayetin üzerinden tam sekiz ay geçmiş olmasına rağmen Yükseköğretim Kurulu herhangi bir işlem yapmadı.

 

Olayın haber sitelerinde ve sosyal medyada büyük yer bulmasının hemen ardından YÖK yetkililerinden alınan bilgiye göre bu Perşembe günü yapılması planlanan "YÖK Yüksek Disiplin Kurulu" toplantısında Eğitim Görevlisinin taciz iddialarını görüşecek ve MAKÜ Rektörlüğü'nün teklif ettiği kamu görevinden çıkarılıp çıkarılmayacağına karar verecek

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: YÖK'ün, aklına, 8, ay, sonra, geldi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı