Haber Detayı
20 Nisan 2020 - Pazartesi 08:00
 
Yeşilova Belediye Başkanı evinde silahlı saldırıya uğradı.
Burdur Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi evlerinde silahlı saldırıya uğradı.
Asayiş Haberi
Yeşilova Belediye Başkanı evinde silahlı saldırıya uğradı.

Burdur’un Yeşilova İlçesi Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi evlerinde uğradıkları silahlı saldırıda ayaklarından yaralandı.


Burdur’un Yeşilova İlçesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Mümtaz Şenel (68)’in Koyunlar Çeşme Mahallesi’ndeki evine sabaha karşı 04.30 sıralarında gelen kimliği belirsiz kişi ve kişiler kapıya gelen Başkan Şenel’in sağ ve sol ayaklarına tabanca ile beş el ateş etti. Aynı kişiler başkanın eşi Fatma Şenel’in (64) de iki ayağını kurşunladıktan sonra olay yerinden kaçarak uzaklaştı.


Mümtaz Şenel ve eşi Yeşilova Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalelerin ardından ambulanslarla Burdur Devlet Hastanesi’ne getirilerek tedaviye alındı.


Burdur Valisi Hasan Şıldak ve CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker Burdur Devlet Hastanesi’ne gelerek Başhekim Nedim Ongun’dan olayla ilgili bilgi aldı.


Belediye Başkanı Mümtaz Şenel’in sol diz, sol ayak ve sağ ayağından, eşinin ise sağ ve sol ayağından yaralı olduğunu belirten CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker “Bugün sabah 04.35’te kimliği belirlenemeyen Kişi ya da kişilerce sayın Belediye Başkanımız Mümtaz Şenel’in evine gelen kişi ya da kişiler kapıyı çalarak Polis olduklarını söyleyerek başkanımızı dışarıya çağırmışlar, kendisini ve eşini her iki ayaklarından kurşunlanmışlar. Şu an hayati bir tehlikeleri yok. Doktorlarımız tedavisini yürütmekte. Başkanımıza, eşine ve tüm camiamıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” dedi.
Göker olayın sebebi ile ilgili somut bir bilgileri olmadığını gün içinde netleşeceğini söyledi.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Yeşilova, Belediye, Başkanı, evinde, silahlı, saldırıya, uğradı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı