Haber Detayı
12 Aralık 2019 - Perşembe 16:49
 
Yerli üretimi ve tüketimi destekliyoruz.
Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik yaptığı yazılı açıklamada "Yerli üretimi ve tüketimi destekliyoruz" dedi.
Gündem Haberi
Yerli üretimi ve tüketimi destekliyoruz.

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik yaptığı yazılı açıklamada "Yerli üretimi ve tüketimi destekliyoruz" dedi.

12-18 Aralık tarihleri arası Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yayınlayan Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik "Tutum, yatırım ve yerli mallarının tercih edilmesi, çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren öğretilmesi gereken önemli bir olgudur. Yediden yetmişe tüm vatandaşlarımızın bu özel ve önemli haftayı bilmesi ve farkındalık içinde olmaları gerekmektedir. Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası'nda yerli malı tüketmede ve halkımızı bilinçlendirmede bizlere önemli görevler düşmektedir. Bu amaçla bizler meslek odaları ve iş dünyası temsilcileri olarak yerli üretimin ve tüketimin desteklenmesini nihai hedef olarak görüyoruz" ifadelerine yer verdi.

 

Keyik "Yerli üretimi ve tüketimi destekliyoruz çünkü ; İşsizliği azaltmak, cari açığımızı azaltmak, döviz sorununa destek olmak, yerel ve yerli esnaf ile sanayicimizi desteklemek, piyasaların canlanmasına destek olmak, sosyal sorumluluk kapsamında yerli malların tüketimine özen göstermek gibi ülke ekonomimize katkı sağlayacak birçok eylem sıralayabiliriz.

Ülkemiz genç nüfusa sahip bir ülkedir. Gençlerimize istihdam sağlayacak girişimlerde bulunmalıyız. İthal ettiğimiz her ürün başkalarına iş ve aş sağlamakta. İthalatın artması cari açığı da arttırmakta ve bizleri bazı risklerle karşı karşıya bırakmaktadır. İşte tam da bu noktada ithalatı azaltarak yerli üretimi ve tüketimi özendirmeliyiz. Ülkemizin var olan Pazar gücünü, kendi üreticilerimiz için kullanalım. Vatandaşlarımızı, sanayicimizi, esnafımızı, işçisinden öğrencimize kadar bu konuda farkındalık oluşturmalı, insanlarımızın ülkemizde üretilen ürünleri tercih etmesi konusunda bilinçlendirilmesini sağlamalıyız.

Millet olarak yabancı marka hayranlığından kurtulmalı ve ülkemizde üretilen ürünleri tüketmeye öncelik veren bir nesil haline gelmeliyiz

Sonuç olarak, yerli üretiyor, yerli tüketim gerçekleştiriyoruz. Geleceğimizi emanet ettiğimiz gençlerimizin geleceği yerli tüketimde olduğunu düşünüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası’nın ülkemize hayırlı olmasını diliyor, tüm Burdurlu vatandaşlarımızı yerli tüketime davet ediyorum" dedi.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Yerli, üretimi, ve, tüketimi, destekliyoruz.,
Yorumlar
Haber Yazılımı