Haber Detayı
24 Mayıs 2019 - Cuma 12:04
 
Yeni huzurevi nerede ve ne zaman yapılacak ?
AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik açıkladı. Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezinin ihalesi 20 Haziran tarihinde yapılacak.
Diğer Haberi
Yeni huzurevi nerede ve ne zaman yapılacak ?

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik basın kuruluşlarına gönderdiği yazılı basın açıklaması ile Burdur'un uzun zamandır beklediği yeni yapılacak olan Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi hakkında bilgi verdi.

 

Özçelik yazılı açıklamasında "Burdur Merkez Kışla Mahallesinde, 21500 m2 arazi üzerinde, arazinin fiziki şartları göz önünde bulundurularak tasarlanan, 100 kişilik Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezimizin ihalesi 12.04.2019 tarihinde gerçekleşti ancak ihale sürecindeki eksik bilgilerden ve düzenlemelerden dolayı iptal edilmişti. Burdur Özel İdaremiz tarafından yeni ihale tarihi 20 Haziran 2019 olarak belirlendi” ifadelerini kullandı.

 

AK Parti Milletvekili Özçelik yazılı açıklamasının devamında ise "İdari bina ve 2’şer katlı 11 adet yaşam evi ile toplamda 10300 m2 inşaat alanı oluşturulmuştur. İdari binada 26 adet 2’şer kişilik banyo-wc’li 38’er m2’lik yaşam odaları bulunmakta ve yaşam odalarının bulunduğu katlarda dinlenme ve yemek salonları birbirleriyle ilişkili olarak yer almaktadır. Huzurevi sakinlerinin daha iyi ve sağlıklı yaşam potansiyelleri için hobi odaları, atölyeler, spor salonu, konferans salonu, mescit, kuaför market gibi sosyal mekânlar ve sakinlerin günlük ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için; genel mutfak, çamaşırhane, revir (doktor ve hemşire odası), egzersiz odası (Fizyoterapist odası) bulunmaktadır”  dedi.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Yeni, huzurevi, nerede, ve, ne, zaman, yapılacak, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı