Haber Detayı
28 Kasım 2017 - Salı 08:01
 
Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz.
Burdur belediye Başkanı Ecz.Ali Orkun Ercengiz Katı Atık Bertaraf Tesisinde incelemelerde bulundu.Ercengiz "Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz" dedi.
Diğer Haberi
Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz.

Burdur Belediye Başkanı Ecz.Ali Orkun Ercengiz ve Belediye başkan Yardımcısı Ali Say Katı Atık Bertaraf Tesisinde incelemelerde bulunarak mevcut yapılanları ve ileriki dönemlerde yapılması planlanan projeler hakkında bilgi aldılar.

 

Daha önceleri gelişi güzel olarak dökülen atıkların hem çevreyi hem de insan sağlığını olumsuz şekilde etkilediğini belirten Başkan Ercengiz "Yarım asırdır çözülmeyen Burdur'un bir sorununu daha çözüyoruz.Sadece üst yapıda değil alt yapıda da vatndadaşımı za verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz" dedi.

 

Başkan Ercengiz "Bundan böyle hem çöpten kurtulup hem de enerji üreteceğiz. Vahşi depolamadan kaynaklanan ve sağlığımızı tehdit eden kötü koku ve gazdan da kurtulacağız. Toplanan katı atıklar düzensiz depolama alanlarında gelişi güzel bir şekilde bırakılıyordu. Katı atıkların düzensiz depolama yapılması önemli olumsuzluklar ortaya çıkarabiliyor. Katı atıkların ayrıştırılması, düzenli depolanması ve atıktan enerji üretimini sağlayacağız. Yap-işlet-devret modeliyle ihalesini yaptığımız projemizi 29 yıllığına yüzde 29 enerji üretim payı ile alan Atlas İnşaat firması idari bina ve kademe inşaatına devam ediyor. Tesisimiz kısa bir süre içerisinde tamamlanarak Mart 2018 tarihinde faaliyete geçecek. 29 yıl boyunca hem kira geliri elde edeceğiz hem de üretilen enerjinin yüzde 29’u birliğimize aktarılacak”  ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Verdiğimiz, sözleri, bir, bir, yerine, getiriyoruz.,
Yorumlar
Haber Yazılımı