Haber Detayı
28 Ekim 2021 - Perşembe 16:46
 
Valilik "Kapsamlı bir inceleme başlatıldı" dedi.
Burdur'da İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Yıldız Güral Kızılay Anaokulunda kaloriferlerin yanmadığı ve öğrencilerin üşüdüğü gerekçesi ile öğretmen tarafından gönderilen mesaj haberlere konu olunca Valilik açıklama yaptı.
Gündem Haberi
Valilik

Burdur'da İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Yıldız Güral Kızılay Anaokulunda kaloriferlerin yanmadığı ve öğrencilerin üşüdüğü gerekçesi ile öğretmen tarafından gönderilen mesaj sosyal medyada tepkilere neden olup basında yer alınca Burdur Valiliği konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

 

Burdur Valiliği konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada konunun Burdur Valiliği tarafından kapsamlı bir şekilde inceleme başlatıldığını duyurdu.

 

İşte Burdur Valiliğinin o yazılı açıklaması ;

 

Bazı basın yayın  organları ve sosyal medya mecralarında yer alan "Burdur'da İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Yıldız Güral Kızılay Anaokulunda görev yapan bir öğretmenin, öğrenci veli grubuna attığı iddia edilen "Sayın Velilerim çocuklara kalın kazak giydirelim, tunik falan. Sınıf soğuk tasarruf amaçlı kalorifer yanmıyor" şeklinde mesajla ilgili açıklama yapma zaruriyeti hasıl olmuştur.
 
Konuyla ilgili olarak Valiliğimizce kapsamlı inceleme başlatılmış olup, ayrıca haber içerisinde geçen aidat alınması konusuyla ilgili Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği kapsamında tüm ülke genelinde olduğu gibi İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan komisyonca 2021-2022 eğitim öğretim yılında okul öncesi eğitim için belirlenen aidat dışında herhangi bir ücret alınmamaktadır.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Valilik, "Kapsamlı, bir, inceleme, başlatıldı", dedi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı