Haber Detayı
10 Haziran 2020 - Çarşamba 01:31
 
Valiler kararnamesi yayınlandı.Peki Burdur Valisi değişti mi ?
Cumhurbaşkanlığı’nca Valiler Kararnamesi tamamlandı. Kararname ile birçok ilin valisi değişti.
Gündem Haberi
Valiler kararnamesi yayınlandı.Peki Burdur Valisi değişti mi ?

İçişleri Bakanlığı Valiler Kararnamesi üzerindeki çalışmasını geçtiğimiz günlerde tamamlayarak Cumhurbaşkanlığı'na gönderdi. Cumhurbaşkanlığı kararname üzerine bir süre çalışarak Vali Kararnamesi'nin son şeklini verdi. Kararname bu akşam tamamlandı.

2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararının ayrıntıları ortaya çıktı. Kararnameye göre 17 ilin valisi Mülkiye Başmüfettişi yapıldı. 24 ilin valisi başka illerde görevlendirildi. Bazı Kaymakamlar ve yüksek düzey bürokratlar vali olarak atandı.

 

Yayınlanan kararname ile Burdur Valisi Hasan Şıldak Balıkesir Valiliğine atanırken , Erzincan valisi Ali Arslantaş Burdur Valiliğine atandı.

 

Peki Ali Arslantaş kimdir ; 

Ali Arslantaş aslen Kahramanmaraş/Andırın’lı olup, 1975 Osmaniye/Kadirli doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Kadirli’de, lise öğrenimini Sakarya’da tamamladıktan sonra, 1999 yılında Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 2000 yılında Hatay Valiliği’nde Kaymakam adaylığı yaparak, Mülki İdare Amirliği mesleğine girdi. 2001 yılında İngiltere’de  İngilizce Dil Eğitimi aldıktan sonra; sırasıyla Pazar (Tokat), Ulubey (Ordu) kaymakam vekilliklerinde bulundu.  

2003 yılından itibaren Feke (Adana) Kaymakamı, Musabeyli (Kilis) Kaymakamı, Başkale (Van) Kaymakamı, Amasya Vali Yardımcısı, Altınözü (Hatay) Kaymakamı, Sorgun (Yozgat) Kaymakamı olarak görev yaptıktan sonra 30.05.2016 tarih ve 2016/8864 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Erzincan Valisi olarak atandı.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Valiler, kararnamesi, yayınlandı.Peki, Burdur, Valisi, değişti, mi, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı