Haber Detayı
13 Haziran 2020 - Cumartesi 19:28
 
Vali gider ayak MHP'yi çileden çıkardı.
Son kararname ile Balıkesir valisi olarak atanan vali Şıldak gider ayak MHP'yi çileden çıkardı.
Siyaset Haberi
Vali gider ayak MHP'yi çileden çıkardı.

Son kararname ile Balıkesir valisi olarak atanan vali Şıldak gider ayak MHP'yi çileden çıkardı.

Veda ziyaretlerini gerçekleştiren Hasan Şıldak'ın Tefenni ilçesinde yapacağı veda toplantısı alanını MHP İlçe Başkanlığı ve Ülkü Ocakları Başkanlığı'nın bulunmasından dolayı iddiaya göre rahatsız olup  başka bir alanda yapmış olmasına MHP'li Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz sert bir dille eleştirdi.

 

Alagöz "Bu şekilde ayrıştırıcı bir tutum sergileyen bir Valinin İlimizden tayin olması da bizleri ziyadesi ile memnun etmiştir" ifadelerini kullandığı yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak "Bu ülkenin bekası ve geleceği adına binlerce şehit vermiş Milliyetçi Hareket Partisi ve kutsal Ülkü Ocaklarımızın logosundan rahatsızlık duyarak toplanma yerini değiştirmesi son derece talihsiz bir hareket ve etik olmayan bir davranıştır" dediği yazılı basın metnini sosyal medya hesabından da yayınladı.

 

İşte Alagöz'ün o basın açıklaması ;

 

Burdur Valisi Hasan ŞILDAK beyin veda ziyaretleri kapsamında İlçemizi ziyaret edeceği zaman ve yer öncesinden Belediyemize bildirilmiş olsa da, Vali beyin toplanma yeri olarak belirlenen Kocapınar Parkımızdaki binanın 2. katında Milliyetçi Hareket Partisi, 3. katında Tefenni Ülkü Ocakları binası olmasından dolayı rahatsızlık duyması sebebiyle toplanma yeri değiştirilmiştir.

Vazifesi renk, din, dil, ırk, ayrımı gözetmeksizin kamu düzeni ve toplum huzurunu sağlamak olan Vali beyin, bu ülkenin bekası ve geleceği adına binlerce şehit vermiş Milliyetçi Hareket Partisi ve kutsal Ülkü Ocaklarımızın logosundan rahatsızlık duyarak toplanma yerini değiştirmesi son derece talihsiz bir hareket ve etik olmayan bir davranıştır. Bu şekilde ayrıştırıcı bir tutum sergileyen bir Valinin İlimizden tayin olması da bizleri ziyadesi ile memnun etmiştir.

Vali beyin bu hareketinden dolayı veda ziyaretine Şahsım ve Belediye Personelimiz olarak katılmayacağımızı bildirir kendisine yeni görev yerinde başarılar dilerim. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Vali, gider, ayak, MHP'yi, çileden, çıkardı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı