Haber Detayı
27 Ocak 2020 - Pazartesi 18:01
 
UMKE Burdur 90 personelle hazır.
AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik yazılı bir açıklama yayınlayarak UMKE'nin Burdur için 90 personelle hazır olduğunu duyurdu.
Diğer Haberi
UMKE Burdur 90 personelle hazır.

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik yazılı bir açıklama yayınlayarak UMKE'nin Burdur için 90 personelle hazır olduğunu duyurdu.

 

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik  “İlimizde de UMKE Bakanlığın çalışmalarına paralel olarak kurulmuş şu an 90 gönüllü sağlık personeliyle çalışmalarına devam etmektedir” dedi.


AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) hakkında bilgi vererek, Burdur’da 90 gönüllü sağlık personelinin görev yaptığını dile getirdi.


UMKE’nin Ak Parti Hükümetimiz Döneminde Sağlık Bakanımız Recep Akdağ öncülüğünde 2004 yılında Sağlık Bakanlığınızca  kurulduğunu belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik  “Hükümetimizce Sağlık Bakanlığınca 2004 yılında kurulan Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri, Afet veya olağandışı durumlarda aldıkları özel eğitim ve donanımla, kazazedelere olay yerinde, en kısa sürede imkân ve kabiliyetlerini kullanarak uygun yöntemlerle medikal müdahale etmek ve kurtarmak, kurtarılan kazazedeleri, en kısa sürede ileri acil tedavi ünitelerine naklini sağlamak üzere ambulanslara, uygun nakil araçlarına ve görevlilerine teslim etmek, afetler ve olağan dışı durumlarda diğer sağlık ekiplerinin sunduğu tıbbi yardımların yeterli olmadığı durumlarda ve alanlarda, ekibin kendi donanım, personel ve eğitim imkanları dâhilinde ihtiyaç duyulan sağlık hizmetlerine destek vermek, olay yerinde sağlık hizmetlerinin yönetimini yapmak, triaj, tıbbi müdahale, nakil hazırlıkları, haberleşme ve kayıt yapmak, afet birimi ve diğer yerler ile gerekli iletişimi ve bilgi akışını sağlamak, faaliyetleri kapsamında ilgili kurum, kuruluş ve kişilerle işbirliği yapmak, gerekli hâllerde, yurtdışında meydana gelen afet ve olağan dışı durumlarda sağlık hizmetlerinde görev almak gibi görevler çerçevesinde hizmet etmektedir”  ifadelerini kullandı.


Burdur UMKE Ekibinin, afetlere her zaman hazır olduğunu vurgulayan Milletvekilleri Bayram Özçelik “İlimizde de UMKE Bakanlığın çalışmalarına paralel olarak kurulmuş şu an 90 Gönüllü Sağlık Personeli ile çalışmalarına devam etmektedir. Kurulduğu günden bu yana ülkemizde ve ilimizde ihtiyaç duyulduğu anda göreve hazır beklemektedir. Daha önce Van ve Kütahya Simav depremlerinde, Zeytin Dalı Ve Barış Pınarı harekâtlarında, toplu trafik kazalarında, kayıp şahıs arama kurtarma faaliyetlerinde ve pek çok toplumsal olayda görev almıştır. Burdur UMKE karşılaşılacak olaylara hazırlık çerçevesinde yıl içerisinde sürekli tatbikatlar ve hizmet içi eğitimler yapmaktadır” dedi.

Kaynak: Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: UMKE, Burdur, 90, personelle, hazır.,
Yorumlar
Haber Yazılımı