Haber Detayı
03 Mayıs 2018 - Perşembe 14:45
 
"Türk başını ancak secdede ve rükuda eğer"
24 Haziran’da yapılacak Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik açıklamada bulunan AK Parti Burdur Milletvekili Aday Adayı İbrahim Ekici, “Adam devirme hedefi üzerinden siyaset yapılması, bu ülkenin talihsizliğidir. Planı, programı olmayan insanlarla, bu ülkeyi yönetmemiz söz konusu olamaz” dedi.
Siyaset Haberi

AK Parti Burdur Milletvekili Aday Adayı İbrahim Ekici,  24 Haziran’da yapılacak Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik Gazetemize röportaj verdi.  Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Meral Öztürk, Muhabir Hayal Girişim ve Burdur Radyosu Genel Yayın Yönetmeni Serkan Şimşek ile hasbihal eden AK Parti Burdur Milletvekili Aday Adayı İbrahim Ekici, konuşmasında ilk olarak, seçmenlerine kendisini tanıttı.   AK Parti’de kurucu il başkanlığı görevi ile partinin neferi olarak bugünlere kadar tevdi edilen görevlerde yer aldığını anlatan AK Parti Burdur Milletvekili Aday Adayı İbrahim Ekici,  “1 Ocak 1962 Burdur doğumluyum. İlkokul ve Ortaöğretimimi Burdur’da tamamladım daha sonra da yükseköğrenimimi 9 Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde 1985 yılında tamamladım, 1985 yılından 1986 yılının Ağustos ayına kadar aile şirketimizde çalıştım, 1986-1987 yılları arasında askerlik görevimi tamamladıktan sonra aile şirketimizde çalışmaya devam ettim. Ticari olarak önce beyaz eşya üzerine çalışmalarımız vardı, daha sonra sektör değişikliği yapmak suretiyle unlu mamullere yöneldik ve üçüncü işyerimizi de kafe fırın şeklinde işyerimiz oldu. Şu anda da unlu mamuller ve kafe işletmecisi olarak devam ediyoruz. 14 Ağustos 2001 yılında AK Parti’nin siyaset arenasına çıkmasından itibaren kurucu il başkan yardımcısı olarak göreve başladım. Sayın bayram vekilimizin, milletvekili aday adayı olmak için istifasından sonra parti teşkilatları il başkanlığı görevini bize tevdi ettiler. 2007 yılına kadar il başkanlığına devam ettim, 2007 yılındaki genel seçimlerde aday adayı olmak için il başkanlığı görevimden istifa ettim. 2007 yılından sonra 2009 yerel seçimlerine kadar parti teşkilatlarımızda çeşitli görevlerde bir nefer olarak görev yaptım. 2009 yılında yerel seçimlerde İl Genel Meclisi başkanı olduk, il genel meclisi başkanlığı görevimiz devam ederken, 2012 yılında Burdur’daki sayın il başkanımızın istifa etmesinden sonrada hem il genel meclisi başkanı, hem de Türkiye’de bir ilk olarak il başkanlığı bize tevdi edildi, iki görevde 2014 yılının 30 Mart tarihine kadar devam ettirdim, il başkanlığı görevini de Mayıs başı itibariyle bıraktım, yine partiden bir nefer olarak üzerimize düşen ne varsa Burdur genelinde partide bize tevdi edilen ne görev varsa yapma gayreti içinde olduk. 7 Haziran 2015 genel seçimleri için milletvekili aday adayı olduk, ikinci sıra milletvekili adayı olarak mücadele ettik, 7 Haziran seçimlerinde Türkiye’de genel bir düşüşü sebebiyle, bu düşüşten Burdur’da nasibini aldı dolayısıyla biz AK Parti seçim çalışmalarının başından bu tarafa kurulduğundan itibaren her seçimde Burdur’dan iki milletvekili çıkarırken, bu düşüşten Burdur’un da nasibi alması ile biz ikinci milletvekilini çıkaramadık dolayısıyla milletvekili seçilemedik. 1 Kasım seçimlerinde yine aday adayı olduk, o dönemde listede yer bulamadık, ondan sonra da 24 Haziran seçimleri için yine aday adayı olarak Burdur kamuoyunun önüne çıktık” dedi.

 

 

“BURDUR’UN SORUNLARI HAKKINDA BÜYÜK BİRİKİME SAHİBİM”


Burdur’un sorunlarını siyaset hayatında AK Parti İl Başkanlığı ve İl Genel Meclisi Başkanlığı görevleri başta olmak üzere tevdi edilen tüm görevlerde yakından bildiğini ve büyük bir birikime sahip olduğunu belirten Burdur Milletvekili Aday Adayı İbrahim Ekici,              “Burdur’da AK parti içinde ciddi bir emek ve tecrübe kazandık, bu birikimlerimizi Burdur için, Ankara’da milletvekili olarak devam ettirmek adına tekrar aday adayı olduk şimdi tabi bu aday adayı olma sebebimiz Burdur sevdamızdan ileri geliyor, aslıda yoğun bir iş tempomuz var, bu iş tempomuzun arasına da seçimleri koymak suretiyle yoğun bir çalışma içine girdik. Ben doğduğumdan bugüne sadece üniversite tahsil hayatım ve askerlik döneminin haricinde devamlı Burdur’da yaşadım, Burdur’un bütün sorunlarını biliyorum, İl Genel Meclisi başkanlığım döneminde de Burdur’un her karış toprağını tek tek gezerek, uzun sürede yaklaşık 7 yıllık bir il başkanlığı döneminde de Burdur’un her noktasında gidip gelmek suretiyle ciddi bir birikim oluştu. Burdur’a ne olması gerekiyor, neler yapılması gerekiyor, neler yapıldı, neler eksik çok iyi biliyorum. Bu birikimlerimiz de Burdur adına kullanmak için tekrar aday oldum” şeklinde konuştu.

 


“BURDUR ÇEKİŞMELERDEN HİÇBİR ZAMAN FAYDA GÖRMEDİ”


Burdur’un siyasi çekişmelerden her zaman zarar gördüğünü işaret eden Burdur Milletvekili Aday Adayı İbrahim Ekici, “Nasip olursa seçilirsek, Burdur’da çekişmesi az, mümkün olduğu kadar insanları sevecen tavırlar içinde kimseyi ötekileştirmeden, insanlarla kardeş hane bir bağlantı kurmak suretiyle Burdur siyasetini yapmak niyetimiz var, gerginlikler Burdur’a fayda getirmedi, siyaset arenasına çıkmadan önceki dönemlerde de ben siyaseti takip eden bir insandım, Burdur çekişmelerden hiçbir zaman fayda görmedi çünkü birliktelik her zaman başarı getiriyor, insanların aynı şeyi düşünme gayreti içinde olması, farklı düşünceleri de zenginlik olarak görmek belki bizim göremediğimiz şeyleri de diğer kardeşlerimizin bize gerek eleştiri, gerekse hatırlatmalarını da göz önünde bulundurarak, Burdur için en doğru olanı yapma gayreti içinde olacağız. İnşallah görev bize tevdi edilirse Burdur bunun farkını inşallah Burdurlu hemşerilerimizle beraber yaşayacağız, gerek teşkilatlarımızdan, gerekse diğer siyasi partilerle olan ilişkilerimizde kardeşlik, dostluk havası, Burdurluluk şuuru ve en önemlisi de bu vatanı ve milleti severek, siyaset odağımızı vatan ve millet aşkına oturtmak suretiyle de ülkemize faydalı olma gayreti içinde olacağız inşallah, bu amaçlarla çıktığımız bu yolda gerek parti teşkilatlarımız gerekse de hemşerilerimizin desteğini bekliyoruz." dedi.

 


24 HAZİRAN MİLLETVEKİLLİĞİ VE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ

 


Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Burdurlu hemşerilerinden destek isteyen İbrahim Ekici, “Bizim niyetimiz halis, çıktığımız bu yolun doğru bir yol olduğu kanaatindeyiz, 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı seçimlerini oylayacak vatandaşlarımız hem de milletvekillerini yasama organını seçmek suretiyle de ülkeye hizmet edecek olan arkadaşlarımızı seçecekler, bu ülkenin kararlarını alacaklar, ülkenin sorunlarını bilen arkadaşlarımızın TBMM’de olması,- hakkaniyet içinde düşünen, siyaseti sadece hizmet adına yapan, kişisel hırslarını ön plana çıkarmadan, mümkün olduğu kadar hizmet odaklı bir siyaset anlayışı gayretinde olacağız.  Nasip ne ise o olacak, ben bu yolda aday adayı olmuş gerek AK Parti’den gerekse diğer siyasi partilerden adayı olmuş arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum. Muhakkak her siyasi partiden aday adayı olmuş arkadaşlarımız bu ülkeye hizmet etmek adına çıkmıştır, rabbim bizi çıktığımız bu yolda ülkemize doğru hizmetler yaptırmayı nasip etsin. Bu çerçevede inşallah 24 Haziran seçimleri ülkemize hayırlar getirir” ifadelerine yer verdi.

 


“ADAM DEVİRME HEDEFİ ÜZERİNDEN SİYASET YAPILMASI, BU ÜLKENİN TALİHSİZLİĞİDİR”


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye’nin dik duran adamı olduğunu vurgulayan AK Parti Burdur Milletvekili Aday Adayı İbrahim Ekici, genel politikaya da bahsetti. Adam devirme mantığı ile siyaset yapılmasının,  bu ülkenin talihsizliği olacağını dile getiren İbrahim Ekici, “Ülkemiz şu anda dört bir yandan kuşatılmış vaziyette, saldırılar hat safhaya ulamış gerek ekonomik gerekse terör vasıtasıyla ülke kıskanç altına alınmaya çalışılıyor özellikle terör olayı üzerinden gelinen noktada başarılı olamayacağını anlayınca şu anda Türkiye’ye diz çöktürmek isteyen gerek dış ülkeler gerekse dışarıdaki uzantıları şu anda ekonomik olarak ülkemizin üzerine gelmektedir. Ekonomik yıkımı siyasi done olarak kullanma amacıyla ülkenin ne olduğunu önemsemeden, ülkenin nereye gittiğini önemsemeden,  ciddi manada bir saldırı içerisindeler, dışarıyı anlıyorum ama bize tarihimiz boyunca Selçuklu, Osmanlı, Cumhuriyet tarihimiz boyunca Türk Devletlerine yapılan saldırıların dışarıdan gelmesini normal karşılarım ama içerideki insanların bu devlet içinde yaşayan, bu toprakları paylaşan, bu topraklar üzerinde yaşamak zorunda olan insanların ülkesine bu kadar zarar verme gayreti içinde olmalarını da bir türlü anlam veremiyorum. Siyaset amaç değildir, araçtır, neyin aracıdır, ülkeye hizmet aracıdır, mevcut yapıyı yıkmak, bu ülke için fayda getirmez, siyaset işin ayrı bir tarafı, evet farklı siyasi görüşler olacak, bu ülkemiz için bir zenginliktir ama asıl olan vatansa gerisi teferruattır görüşü ve fikri hakikaten bu ülkede yaşayan bütün insanların bunun altına imza atması ve bu çerçevede her türlü gayreti göstermesi gerektiğine inanıyorum. Bu bilinçle siyaset yapanlara teşekkür ediyorum, kolaylıklar diliyorum ama özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bizim liderimiz, bu ülkenin dik duran adamı, o gitsin de ne olursa olsun mantığı içinde mücadele vermek ülkeye zarar getirir, o gittikten sonraki herhangi programı olduğunu görmüyoruz, siyasetlerini tamamen Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderilmesi üzerine yapmışlar ama gönderildi yerine kim gelecek, hangi siyasi görüş gelecek, hangi siyaset anlayışı içinde mücadele edecek, bu ülkeyi kötü durumda olduğunu iddia ettikleri durumdan daha iyi duruma geçirebilecek programlarının olmadığı da görülüyor,  programsızlıkla bu ülkeyi nereye taşıyacakları ciddi bir soru işaretidir. Tabi ki herkes mücadele edecek, iktidar olmak isteyecek ama plansız ve programsız sadece bir hedefe kilitlenerek ama bu hedefte ülkenin gelişmesi hedefi değil, adam devirme hedefi üzerinden siyaset yapılması, bu ülkenin talihsizliğidir. Vatandaşlarımız bütün siyasi partileri dinleyecekler, önümüzde gerek basın yayın organlarıyla, gerekse mitinglerle bütün siyasi partiler kendilerini anlatacaklar, ben dişledikleri siyasi partilerin temsilcilerini akıl süzgecinden geçirmek suretiyle dinlemelerini, sadece bir adam düşmanlığı üzerinden yapılan siyasetin bu ülkeye yarar getirmeyeceği konusunu ciddi manada oturup tefekkür etmelerini istirham ediyorum. Planı, programı olmayan insanlarla, bu ülkeyi yönetmemiz söz konusu olamaz” ifadelerini kullandı.

 


“CUMHURBAŞKANIMIZ ABDÜLHAMİT HAN’LA AYNI OLAY VE TEZGAHLARI YAŞIYOR”


Osmanlı Padişahı Abdülhamit Han’ın yaşadığı olay ve tezgahların aynını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaşadığına dikkat çeken İbrahim Ekici, “Bu tarihte de aynı şekilde olmuştur. Ne zaman Abdülhamit Han’ın başına gelenlerin aynısı şu anda Recep Tayyip Erdoğan’ın başına getirilmek isteniyor. Aynı olaylar, aynı tezgahlar gerek içerden ve gerek dışardan olmak suretiyle saldırı başlatılmış, adam üzerine saldırı başlatılmış ama tarihte gördük ki Abdülhamit Han’dan sonra koskoca Osmanlı çınarı devrilmiştir. Abdülhamit’i kendimiz içeriden ve dışarıdan hallettikten sonra darmadağın olmuş, kendisine gelememiş, 33 yıllık hükümranlığı döneminde bu ülkeye zarar getirmeden, zor durumda hasta adam denilen ülkeyi hakikaten çok ileriye götürmek, yeniden diriliş hareketi yapmak isteyen Abdülhamit’i devirdikten sonra Osmanlı’nın ne hale geldiğini hepimiz biliyoruz çünkü o günkü devirmek isteyenlerin de B planları yoktu, bir tek planları vardı, Abdülhamit gitsin, ne olursa olsun, ne oldu Osmanlı yok oldu, ama bizim Türk Milletinin özelliği bugüne kadar hiçbir Türk soyu kesinlikle manda yönetimini kabul etmemiş, devletin biri yıkılmaya yüz tuttuysa o yıkılmadan yenisi içinden çıkmıştır, Türkiye Cumhuriyet Devleti de, Osmanlı’dan sonra, o şartlar altında tekrar kurulmuş, bugüne kadar gelmiş, o kadar baskılara engellemelere her türlü oyun ve desiselere rağmen ülkemiz bu duruma gelebilmişse bu Türk Milletinin bir ferasetidir, bir özelliğidir, Türk başını ancak secdede ve rükû da eğer, tarih bunu böyle yazmış, bu şekilde de altın harflerle kaydedilmiştir. Bundan sonra da farklı şekilde ülkeye diz çöktüreceğini, ülkeyi üzerinde farklı oyunlar oynayabileceğini zannedenler bu konuda yanılıyorlar, bu gerçeği de görmüyorlar, biz en kötü zamanda yerden düştüğümüz gibi kalkmasını biliriz, bu millet hakikaten feraset sahibimiz, kendisine hizmet edeni her zaman bilmiştir, içerideki üç beş çapulcu ve hainin oyununa gelmemiştir, inşallah 24 Haziran’da da o oyuna bu millet gelmeyecektir” açıklamasında bulundu.
 

Kaynak: (ÇBG) - Çağdaş Burdur Gazetesi Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: "Türk, başını, ancak, secdede, ve, rükuda, eğer",
Yorumlar
Haber Yazılımı