Haber Detayı
22 Aralık 2017 - Cuma 23:45
 
Tüm hanımefendileri İYİ Parti'ye bekliyoruz.
İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sözmez hazırladıklar Yönetim Kurulu listesinde kadınlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirtti.
Siyaset Haberi
Tüm hanımefendileri İYİ Parti'ye bekliyoruz.

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sözmez hazırladıklar Yönetim Kurulu listesinde kadınlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirtti.

 

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez yazılı bir açıklama yaparak kadınların siyasette daha aktif olmaları için yönetim kurulunda kadınlara pozitif ayrımcılık yapıldığını yaptığı yazılı bir basın açıklaması ile duyurdu.

 

İlçe Başkanı Safa Sönmez yaptığı yazılı açıklamada aynı zamanda bütün kadınları Genel Başkanlarının kadın olması sebebiyle İYİ Parti'nin birer neferi olmaya davet etti.

 

27 Kişilik yönetim kurulu listesinin 6'sının kadın olduğuna dikkat çeken İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez "Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener, kadınların siyasette daha aktif rollerde yer almasını istediğinden yönetim kurullarında 25 oranında kadın üyemize yer verilmesi şartı koydu. Biz de oluşturduğumuz yönetimimizde 6 kadın üyemize yer verdik. Eminim ki onlar yapacakları çalışmalarla hem partimizi hem de ilçemizi en iyi şekilde temsil edeceklerdir" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti'nin parti tüzüğünde kadınların siyasi hayatta önemli bir yerde olmasını amaçlayan maddeler olduğunun altını çizen Başkan Sönmez, Partimizde Kadın Kolları şeklinde bir yapılanmamız olmayacak. Bizler tüzüğümüz gereği kadınlarımızı yönetimimizin içinde omuz omuza yer almasını istiyoruz. Bu nedenle ilçe yönetimimiz Hayriye Aydın,Ayşegül Çolak, Aynur Erdem, Hatice Aktürk Oktay, Gülsüm Öztop Gencer ve Şerife Kaya yer almaktadır. Bundan sonraki süreçte kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık sürmeye devam edecektir" şeklinde ifade etti.

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, Genel Başkanı kadın olan bir partinin neferi olduğundan dolayı onur duyduğunu belirterek, tüm kadınları İYİ Parti çatısı altında buluşmaya davet etti

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Tüm, hanımefendileri, İYİ, Parti'ye, bekliyoruz.,
Yorumlar
Haber Yazılımı