Haber Detayı
06 Aralık 2021 - Pazartesi 10:00
 
TSMB Burdur'da toplandı.
İcracı Sanatçılar ve Müzisyenler Meslek Birliği’ne Burdur’da dahil oldu. Kısa Adı T.S.M.B olan birlik 2. toplantısını Burdur'da yaptı.
Diğer Haberi
TSMB Burdur'da toplandı.

İcracı Sanatçılar ve Müzisyenler Meslek Birliği’ne Burdur’da dahil oldu. Kısa Adı T.S.M.B olan birliğin Burdur kurucu Başkanlığını Hüseyin Coşkun üstlendi.  Kuruluş çalışmalarını tamamlayan Başkan Coşkun geçtiğimiz  5 Aralık 2021 Pazar günü Burdur Belediyesi Sergi ve  Konferans Salonu’nda  bir toplantı düzenledi. İcracı Sanatçılar ve Müzisyenler Meslek Birliği Genel Başkanı Mustafa Demir’de meslektaşları ile bir araya geldi. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek ile Burdur sanatçı ve müzisyenlerin katıldığı toplantıda sertifika dağıtımı da yapıldı.


BELEDİYE SALONLARINDA SAHNE ALACAK MÜZİSYENLERDEN BİRLİĞE ÜYELİK İSTENECEK
Pandemi süresinde sanatçı ve müzisyenlerin yaşadıkları sıkıntıların da  dile getirildiği toplantının açılışında kısa bir konuşma yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz; “Aslında biz pandemi ile birlikte birbirimize nasıl sahip çıkmak gerektiğini ki çok sembolik şeylerdi yapmaya çalıştığımız. Ama ast olan düşenceydi. Ki genel başkanımızın bize her fırsatta söylediği çocuğu yatağa aç girmeyecek felsefesi ile bu kim olursa olsun var olanı paylaşmak yönünde attığımız bir adımdı” diye konuştu Genel Başkan Mustafa Demir’in talebine yanıt verdi. Burdur Belediyesi’nin tüm salon ve sosyal tesislerinde T.S.M.B. ye üye olmayan sanatçıları çalıştırmayacağını belirtti. 
“Biz şunu yapacağız öncelikle belediye salonlarında müzik icra eden arkadaşlarımızın birliğe üye olmalarını onlardan isteyeceğiz. Bunu da şundan dolayı isteyeceğiz. Onların başına bir iş gelirse onların çocuklarına sahip çıkacak bir birliğin farkında olacak” sözlerine yer verdi.  Örgütlenmenin her zaman yanında olduklarını sözlerine ekledi.


GENEL BAŞKAN BURDUR’A ŞUBE MÜJDESİNİ VERDİ
İcracı Sanatçılar ve Müzisyenler Meslek Birliği Genel Başkanı Mustafa Demir Burdur’da yaptığı konuşmada “Şu an her il de yapılandık. Büyükşehirlerde bile ulaşamadığımız sayılara il başkanımız ve yönetimimiz ulaştı. Şu an Burdur’un asaleti 91, Türkiye’de Burdur 1 numara. O nedenle Burdur’a tekrara teşekkür ediyoruz. Burdur üstüne düşeni yaptı. Bizlerde Ocak ayında Burdur’un Şube Başkanlığını açıyoruz. Bununda bakanlıktan onayını aldım. Ayın 23’ünde Burdur yönetimini Bakanlığa davet ediyorum. Burdur Şube tüzüğünü verip, Artık Burdur’da müzikal kararları, sosyal güvenceyi, gelecek için planlamayı, bu adam iş bozuyor. Bu adam sektörü düşürüyor. Öyle olsun bu arkadaşımızın buna ihtiyacı var kısmını il yönetiminiz çözecek” diye konuştu.


BAŞKAN COŞKUN’DAN AÇIK TEŞEKKÜR
T.S.M.B Burdur Kurucu başkanı Hüseyin Coşkun konuşmasında ; “Bu oluşuma katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum.Pandemi döneminde yaşadığımız sıkıntılar ortada.Bizlerde bu sıkıntılara bir çözüm bulmak ,müzüsyenliğin de bir meslek olduğunu gösterebilmek için Genel Başkanımızla bir yılı aşkın bir süredir yoğun bir programla çalıştık.Kültür Bakanlığından tutun , il il gezerek örgütlenmelerimizi tamamladık.Ve işte şimdi karşınızdayız Birliğimiz tüm üyelerimize hayırlı olsun" dedi

Kaynak: (ÇBG) - Çağdaş Burdur Gazetesi Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: TSMB, Burdur'da, toplandı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı