Haber Detayı
15 Ocak 2018 - Pazartesi 09:36
 
Torunu anısına iş yeri açtı.
Elim bir kaza sonrası küçük yaştaki torununu kaybeden Kamile Tırman torununun anısına iş yeri açtı.
Diğer Haberi
Torunu anısına iş yeri açtı.

Elim bir kaza sonrası küçük yaştaki torununu kaybeden Kamile Tırman, “İlim bey parti ve çocuk evi” açtı. Torunun isminin verildiği açılış geçtiğimiz Pazar günü açıldı.  Burdur Vali Yardımcısı Mehmet Polat, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Recep Kalkan, CHP Burdur İl Başkanı Osman Gök, İşadamı Hüseyin Özeren, Ali Tırman, Dr. Hüseyin Tırman ile ailesinin katıldığı açılış töreni İlimbey parti ve çocuk evi’nin önünde yapıldı. 

 

Burdur Polisevinin hemen üstüne açılan çocuk evinin açılışında ilk konuşmayı Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz yaptı. Başkan Ercengiz konuşmasında; “Bugün yeni bir işyerinin açılışında daha birlikteyiz. Bizler Burdur’a inanan Burdur’da yaşamayı seven,  Burdur’dan bir şey olmaz diyenlerin karşısında olanlar olarak bir iş yerinin daha açılışını kıvanç ve onurla yapacağız. Burdur’da ne yok dendiği zaman bir alış veriş merkezi talebi var vatandaşımızın. Ama süreç içersinde görüyoruz ki; Burdur bu eksiği kendi içerisinde gidermeye başladı. Şöyle bir araştırma yaptırdık. Burdur halkının yüzde 75 i alış veriş merkezi isterken, gerekçelerinden bir tanesi de hafta sonunda çocukları ile birlikte bir yerin olmayışı. Bu açıda bir kadın girişimcimiz Kamile Tırman teyzemiz görmüş. Sevgili kardeşim Levent, Hüseyin, Hale açıkçası onlar benim ailem. Kendilerini çok uzun süredir tanır, çok severim. Sektörün içerisinde Dr. Levent bey ile bir müddet çalıştık. Tabiiki biz sektöre geri döneceğiz ama Levent bey sektöre geri dönmeme kararı aldı. Sevgili hale kardeşim ile birlikte daha keyifli sektöre geliyorlar. İnsanları eğlendirirken, onları keyiflendirirken belki bir miktar para kazanacaklar. Tabii ki; kazancın en önemlisi hayırlı ve bereketli olması. Az olması çok olması önemli değil. O kazancın bereketli olabilmesi çok önemli bu anlamda da inşallah onlar iyi işler yapıp, bereketli kazanç elde edecekler” dedi. “ Gerekirse 3-5 tl olsun kazancımız Burdur’da kalsın” sözlerinin altını çizdi.

 

Kısa bir süre önce görevine başladığını belirterek konuşmasına başlayan Burdur Vali Yardımcısı  Mehmet Polat, “Bana sorduklarında Anadolu’nun güzel insanlarını ve kentimizi çok sevdiğimi söyledim. Ancak bir eksikliğini de belirttim. Başkanımızın dediği gibi büyük bir alış veriş merkezi yok. Hatta bir çok markanın mağazası bile yok. Sorduğumda Burdurlu hemşehrilerimiz çalışmıyor dediler. Bu bakından böyle bir iş yerinin açılması ve girişimlerini gerçekten takdirle karşılıyorum. Bu bir adımdır. Diğer Burdurlu girişimcilere de iham verir umut ediyorum. Çok daha güzel başka iş yerleri de açılır. Burdurumuz gelişir diye ümit ediyorum. İş yerlerin açılması bizleri mutlu eder. Ekonominin iyiye gittiğinin işaretidir. İnşallah bununda da devamı gelir diliyorum. Girişimci Ali bey ve hanım efendiyi tebrik ederken hayırlı ve bol kazançlar diliyorum” dedi.

 

Kurdele kesimini Burdur Vali Yardımcısı Mehmet Polat, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Recep Kalkan, İşadamı Hüseyin Özeren, Tırman ailesi ile birlikte yaptı. 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Torunu, anısına, iş, yeri, açtı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı