Haber Detayı
28 Mayıs 2019 - Salı 11:26
 
Siyer-i Nebi ödülleri sahiplerini buldu.
Anadolu Gençlik Derneği’nin Türkiye genelinde her yıl düzenli olarak yapmış olduğu Siyer-i Nebi Yarışmasında Ortaokullar kategorisinde Burdur’da dereceye girenlere ödülleri verildi
Diğer Haberi
Siyer-i Nebi ödülleri sahiplerini buldu.

Anadolu Gençlik Derneği’nin Türkiye genelinde her yıl düzenli olarak yapmış olduğu Siyer-i Nebi Yarışmasında Ortaokullar kategorisinde Burdur’da dereceye girenlere ödülleri verildi. 11 ilçede yapılan sınavda soruların tamamını doğru yanıtlayarak 1.olan Çavdır İmam Hatip Ortaokulu 8.sınıf öğrencisi Hüseyin Sami ARICI 3 çeyrek altının sahibi oldu. 2.olan Ağlasun Yunus Emre Ortaokulu 7.sınıf öğrencisi Melih KOCA 2 çeyrek altın kazanırken, il 3.’sü Dirmil Ortaokulu 7.sınıf öğrencisi Şeyma Nur AYKAN ise 1 çeyrek altın kazandı. İlk 10’a giren öğrencilere hediye çekleri ve kitap setleri takdim edildi. Burdur Öğretmenevinde düzenlenen ödül törenine Saadet Partisi Burdur İl Başkanı Süleyman ARSLAN, AGD bölge başkanı Suat YILMAZ, AGD Şube Başkanı İbrahim GÜN, ilçe başkanları ve dereceye giren öğrencilerin aileleri katıldı. 

 

 

HAK VE ADALET EKSENİNDE BİR GENÇLİK HEDEFLİYORUZ

 

Yarışmanın il sorumlusu AGD Burdur Ortaokullar Komisyonu başkanı Osman Zahit GÜLYAVŞAN “Siyer-i Nebi sınavımıza katılıp derece yapan genç öğrenci kardeşlerimi gönülden tebrik ediyor ve bu vesile ile Peygamberimizin genç sahabilerinden olan, Musab B. Ümeyr’ler, Muaz B. Cebel’ler ve nice Zeyd B. Harise’ler çıkacağına canı gönülden inanıyorum” dedi.

Ödül töreninde konuşan AGD Burdur Şube Başkanı İbrahim GÜN yaptıkları çalışmaları anlatarak “Burdur’umuzun her köşesinde ki her kesimden gence ulaşmak ve onlara inancımızın temel değerlerini hakkın yanında olmayı, adaletli davranmayı anlatmak için bütün gücümüzle çalışıyoruz. Biz tüm içtenliğimizle inanıyoruz ki Anadolu Gençlik Derneği, dünyaya yeniden yön verecek gençlik kadrolarının harmanlandığı yerdir. Dicle kenarındaki kuzulara kol kanat germek için,  çorbasını komşusuyla paylaşmak için, kardeşlik anlayışıyla coğrafyamızı hak ve adalet ekseninde bir ve bütün tutmak için çalışmalarımız devam edecektir. Kendi zamanının tanıklığını yaparak kadim olan iyinin gelenekten geleceğe taşınmasındaki köprü görevimiz sürecektir. İçselleştirdiğimiz değerlerin yeryüzündeki tüm insanların hem birbirleriyle hem de evrenin var oluş gayesiyle barışık yaşamasının yegâne teminatı olduğuna bizim inancımız tamdır. Bu inançla yetimlere, yoksullara, yolda kalmışlara yardım etmeyi görev biliyoruz. Yardımlaşmayı ve paylaşmayı karakter edinmiş,  verdikleri sözde duran; her türlü sıkıntılı durumda bile direnip sabreden; kendinin ve yakınlarının aleyhine olsa bile adaleti gözeten bir neslin inşası için çalışıyoruz dedi.

 

 

İŞTE DERECEYE GİRENLER

1.

Çavdır İmam Hatip Ortaokulu

HÜSEYİN SAMİ ARICI

2.

Yunus Emre Ortaokulu

MELİH KOCA

3.

Dirmil Ortaokulu

ŞEYMA NUR AYKAN

4.

Suna Uzal Ortaokulu

ALİ YİĞİT ÇAKAR

5.

İmam-Hatip Ortaokulu

NESLİHAN DİNÇ

6.

Atatürk Ortaokulu

MEHLİKA YÜKSEL

7.

Hüseyin Türker Ortaokulu

CELAL ÇAĞLIK

8.

İmam-Hatip Ortaokulu

CEMRE KAVCAKAR

9.

Atatürk Ortaokulu

H İBRAHİM BAYINDIR

10.

Ayşe Sak Ortaokulu

MELİH DEMİRALAY

Kaynak: Editör:
Etiketler: Siyer-i, Nebi, ödülleri, sahiplerini, buldu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı