Haber Detayı
05 Şubat 2018 - Pazartesi 11:30
 
Şehit Ali Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı.
Afrin Harekatında Kilis Süngütepede Şehit düşen Ali Yılmaz memleketi Isparta'da son yolculuğuna uğurlandı.
Diğer Haberi
Şehit Ali Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Kilis Süngütepe’de görev yaptığı sırada bölücü terör örgütü mensuplarının hain saldırısı sonucu Şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Ali Yılmaz memleketi Isparta'da toprağa verildi.
 
 
Şehit Ali Yılmaz’ı, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi Burdur Valisi Şerif Yılmaz , Isparta Valisi ve Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ın da katıldığı törende 10 bin kişi tekbir sesleri ve gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurladı.
 
 
Isparta 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene Ekonomi Bakanı Zeybekçi'nin yanı sıra Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Vali Şerif Yılmaz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş, Isparta Milletvekilleri, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanı Tuğgeneral Ömer Faruk Bozdemir, Isparta Garnizon Komutanı Piyade Albay Ferat Vural, Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ve çok sayıda vatandaş katıldı.   
 
 
Öğle namazını müteakip düzenlenen törende, Şehidimizin cenaze namazını adını aldığı dedesi Ali Yılmaz kıldırdı. Namaz sonrası askerlerin omuzlarında top arabasına konulan Şehidimizin naaşı Garnizon Şehitliğinde toprağa verildi.
 
 
Şehidimizin babası Süleyman Hilmi Yılmaz, annesi Emine Yılmaz ve yakınlarına taziyelerini sunarak, sabır dileyen, acılarını paylaşan Vali Yılmaz, Şehidimize Allah’tan rahmet diledi.
 
 
Törende kısa bir konuşma yapan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci; "Yavrumuzun, Ali'mizin mekanı cennet olsun. inşallah rabbim bütün sevdikleriyle cennetinde kavuştursun. Cennetin en güzel yerinde Ali'mizi, yavrumuzu ağırlasın inşallah. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Bizi bu halimizle anlamayanlar, bizi bu halimizle asla anlayamayacak olanlar, hiç unutmasınlar ki karşılarında insanlık tarihinin ve dünyanın gelmiş geçmiş bütün milletlerinden daha fazla vatanı için, milleti için, toprağı için, bayrağı için can feda etmiş olan bir millet var. Dünyada hiçbir millet bizim kadar vatanı için, bayrağı için can feda etmedi, şehit vermedi. Asla unutmasınlar ki bu aziz millet, bu mübarek millet, bu dualı millet, efendimizin duasına ve övgüsüne mazhar olmuş olan bu millet tarihi boyunca hiç diz çökmedi, hiç 'aman' demedi, asla ve asla esir olmadı olmayacak da. Dünya var oldukça, üstte mavi gök çökmedikçe altta yer yarılmadıkça bu millet ilelebet var olacaktır" dedi.
 
 
Ülkeyi, bayrağı ve vatanı tehdit eden hainlerin yerlerinde, çukurlarında, inlerinde ve oralara layık oldukları şekilde yok edileceğini vurgulayan Bakan Zeybekci, "Yüreğimiz yandı. Ama biraz önce babası dedi ki 'Dimdik ayaktayım. Vatan sağ olsun.' Dedesi de biraz önce namazını kıldırdı. Yolda gelirken camiden dedi ki 'Benim adım da Ali Yılmaz. Benim adımı almıştı. Ne mutlu ki adım şehit oldu.' Bu millet oldukça bu albayrak dalgalanacaktır. Şunu da gayet çok iyi biliyorum ki Ali'mizin silah arkadaşları, arkasında kalanlar, hainlere dünyayı dar edenler Ali'mizin arkasından 'biz niye şehit olmadık' diye üzülen milyonlar var. Vatan sağ olsun, başımız sağ olsun, mekanı cennet olsun. Alim huzur içinde ailesini cennetin kapısında beklesin inşallah" diye konuştu.
Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Şehit, Ali, Yılmaz, son, yolculuğuna, uğurlandı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı