İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 15:35
 
Seçim öncesi verilen sözü unuttular.
Burdur Belediyesi Haziran ayı Meclis toplantısında AKP gurubu seçim öncesinde verilen vaatleri unutmuş gibi hareket etti.
Siyaset Haberi
Seçim öncesi verilen sözü unuttular.

Burdur Belediyesi Haziran ayı Meclis Toplantısının 2.oturumu bugün saat 14:00'da Burdur Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda Ali Orkun Ercengiz Başkanlığında toplandı.

 

6 ana gündem ve bir ek gündem ile gerçekleşen toplantıya ise Ağustos ayı içerisinde düzenlenmesi planlanan Burdur Belediyesi Yağlı Güreş Organizasyonu oylaması damgasını vurdu.

 

Gündemin 3. maddesi olan yapılması planlanan yağlı güreş organizasyonu için hazırlanacak protokolün imzalanması için Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'e yetki verilmesi maddesinin görüşülmesi sırasında söz alan AKP Belediye Meclis Üyesi Fatıma Küçükkaplan söz alarak "Güreşin ata sporumuz olduğu doğrudur.Yaklaşık 658 yıldır Kırkpınar güreşleri yapılmakta.Bunun yanında Burdur'umuzun ilçesi olan Altınyayla'da da bu güreşler yapılıyor.Bizce güreşe harcanacak parayı ve enerjimizi başka bir şeye harcasak.Mesela benim çevremde güreşe ilgi duyan yok.Biz Burdur olarak başka öne çıkan organizasyonlar yapsak bu enerjimizi ve bedeli oraya harcasak" ifadelerini kullandı.

 

Fatıma Küçükkaplan'ın açıklamasına cevap veren Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ise "Peki Fatıma hanım ne yapmamızı önerirsiniz ? Varsa bir öneriniz onu konuşalım" ifadelerine cevap veremeyen ve herhangi bir öneri getirmeyen Kaplan'a destek yine AKP Belediye Meclis Üyesi Adem Çakıcı'dan geldi.Çakıcı "Fatıma hanımın açıklamalarından ve çekincelerinden ata sporumuza karşı olduğumuz algısı oluşmasın" ifadelerini kullandı.

 

Daha sonra konuyla ilgili olarak kısa bir açıklama yapan Başkan Ercengiz "Yapacağımız bu organizasyon Burdur'umuza büyük bir katkı sağlayacak.Geçen sene ilkini yaptığımız organizasyonun ardından Burdur güreş konusunda adından çokca söz ettirdi.Komşu illerden ilimize bir çok seyirci geldi.İcabında bir restaurantta yemek yediler , bir otelde kaldılar , esnafımızdan alışveriş ettiler.İnanın bu organizasyonun Burdur'a katma Değeri çok yüksek" ifadelerini kullandı.

 

31 Mart yerel seçimleri öncesinde AKP Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt'un da projeleri arasında yer alan Güreş Organizasyonları için Burdur'a gelen bazı pehlivanların Kurt'a destek verdiği hatta Salı Pazarı , Konak Mahallesi ve Gazi Caddesinde Davullu , zurnalı cazgırlar ile dolaşması o günlerde gündem olmuş ve haberlere de konu olmuştu.

 

O günlerde AKP Belediye Başkan Adayı Kurt'un “Belediye seçimlerinden sonra da güreş olsun, her türlü spora destek vereceğimizin sözünü veriyoruz. Allah izin verdiği takdirde yaza doğru Burdur’da güzel bir organizasyon yaparız” beyanları , AKP Burdur Milletvekili Bayram Özçelik'in "Deniz başkanımızla kültürel etkinlikler, yağlı güreşler ve Burdur’un tanıtan bütün organizasyonlar en önde olacak şekilde vaat etmek için güzel bir organizasyon gerçekleştirdik” ifadelerini ve vaatlerini yok sayan Kaplan'a ve AKP Meclis Üyelerine  partilerinden nasıl bir cevap geleceği ise merak konusu oldu.

 

Yapılan oylamada ise 16 kabul oyuna karşı 9 ret oyu ile organizasyonların yapılması ve sözleşmenin imzalanması için Başkan Ercengiz'e yetki verildi.

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Seçim, öncesi, verilen, sözü, unuttular.,
Yorumlar
Haber Yazılımı