Haber Detayı
10 Şubat 2022 - Perşembe 12:09
 
Sapık kamyon şoförü 22 yıl 6 aya mahkum edildi.
Burdur’da 14 yaşındaki erkek çocuğuna cinsel istismarda bulunan kamyon şoförü 22 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Asayiş Haberi
Sapık kamyon şoförü 22 yıl 6 aya mahkum edildi.

Geçen yıl ocak ayında Denizli’de kaldığı yurttan kaçarak İzmir’e gitmek için otostop yapan 14 yaşındaki erkek çocuğunu gören 48 yaşındaki kamyon şoförü O.K. ‘Ben Burdur tarafına gidiyorum ordan otobüse biner İzmir’e gidersin’ diyerek çocuğu kamyonuna aldı. Yolda çocuğa porno filmlerde izlettiği iddia edilen kamyon şoförü çocuğa iki defa cinsel istismarda bulundu.


Burdur Kışla Mahallesi yakınlarında şoförün dinlenmek için kamyonu park edip uyumasını fırsat bilerek kamyondan kaçan K.S. durumu polise bildirdi. Mağdur, Çocuk İzlem Merkezi (ÇİM)’de psikolog eşliğinde ifade verdi.
Burdur Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaptıkları çalışma ile şüpheli kamyon şoförünü yakaladı. O.K. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Burdur E Tipi Kapalı Cezaevine konuldu.


Hakkında Çocuğun nitelikli cinsel istismarı, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, çocuğa karşı cinsel taciz ve müstehcenlik suçlarından cezalandırılması istemiyle dava açılan O.K. Burdur Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasına tutuklu bulunduğu Burdur E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Mahkeme salonunda ise taraf avukatları ile Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü avukatı hazır bulundu.


Karar duruşmasında son sözü sorulan O.K., “Üzerime atılı suçları kabul etmiyorum. Beraatime karar verilmesini ve tahliye edilmemi talep ediyorum” dedi.


K.S.’nin avukatı sanığın suçu işlediğinin sabit olduğunu belirterek cezalandırılmasını istedi. Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü avukatı da dosyadaki mevcut Adli Tıp Kurumu Raporu’ndan da anlaşılacağı gibi sanığın suçu işlediğinin sabit olduğunu belirterek üst sınırdan cezalandırılmasını istedi.


Tutuklu sanık O.K.’nin avukatıda Müvekkilinin beraatine ve serbest bırakılmasına karar verilmesini talep etti.


Kısa bir ara veren Burdur Ağır Ceza Mahkemesi heyeti sanık O.K.’nin Çocuğa karşı cinsel taciz ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçlarından beraatine karar verdi. Mahkeme heyeti O.K.’nin Çocuğun nitelikli cinsel istismarı suçundan 20 yıl, Müstehcenlik suçundan 2 yıl 6 ay hapis ve 200 TL Adli Para cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Sapık, kamyon, şoförü, 22, yıl, 6, aya, mahkum, edildi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı