Haber Detayı
20 Haziran 2019 - Perşembe 20:19
 
Salda için Millet Bahçesi ihale tarihi belli oldu.
Burdur'un en büyük turizm noktası olan Salda Gölü'ne yapılacak olan Millet Bahçesi ihale tarihi belli oldu.
Diğer Haberi
Salda için Millet Bahçesi ihale tarihi belli oldu.

Burdur'un en büyük doğal güzelliklerinden bir tanesi olan ve yıllardır bakir bir durumda Burdur'lu ve yabancı misafirleri ağırlayan Salda Gölü son bir kaç yıldır neredeyse ziyaret rekorları kırıyor.

 

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde önce Burdur'a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Burdur Salda Gölüne bir Millet Bahçesi yapılabilceğini söylemişti.

 

Bugün AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur tarafından yazılı bir basın açıklaması yayınlanarak Salda Gölü Millet Bahçesi için ihale tarihinin belli olduğu açıklandı.

 

Yapılan açıklamada projelendirme çalışmalarının tamamlandığı belirten AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur ihalenin 29 Temmuz 2019 günü saat 14:30'da yapılacağını duyurdu.Hazırlanan projede otopark alanları , kafeteryalar  ve yolların gidiş geliş olarak tanzim edilmesi ve gelen ziyaretçilerin kendilerine ayrılan yaya yollarında rahatça Salda Gölünün güzelleklerini görebileceklari alanlar yer alıyor.

 

AK Partili Vekiller yapıtıkları yazılı basın açıklamasında da Burdur Valisi Hasan Şıldak'a da projenin her aşamasında devreye girerek süreci hızlandırdığı için teşekkür ettiler.

Kaynak: Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: Salda, için, Millet, Bahçesi, ihale, tarihi, belli, oldu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı