Haber Detayı
22 Ocak 2022 - Cumartesi 15:36
 
Salda'da tepki çeken su kuyusu ile ilgili Valilik açıklama yaptı.
Burdur Yeşilova Salda Gölünde sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde gündeme gelen ve tepki çeken çalışma ile ilgili olarak Burdur Valiliğinden açıklama geldi.
Diğer Haberi
Salda'da tepki çeken su kuyusu ile ilgili Valilik açıklama yaptı.

Burdur Yeşilova Salda Gölünde sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde gündeme gelen ve tepki çeken çalışma ile ilgili olarak Burdur Valiliğinden açıklama geldi.

 

Yetkililerin ayakkabı ile bile basılmasının sakıncalı olduğu ifade edilen Burdur Yeşilova Salda Glünde yapılan su çalışması ile ilgili olarak sosyal medyada gündeme oturan ve tepki çeken su kuyusu iddialarına Burdur Valiliğinden açıklama geldi.

Burdur Valiliği yaptığı yazılı açıklamada "gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerin içme suyu olmamasından kaynaklı mağduriyet yaşamamaları için, isale hattına yeniden su sağlamak için, içme suyu iletim hattının yenilenerek mevcut kullanılmakta olan döşeli hatta bağlantı yapılarak tesisin içme suyu ihtiyacı sağlandığı tespit edilmiştir" ifadelerini kullanarak "Haberde iddia edildiği gibi su kuyusu kazma işlemi olmadığının tespit edilmesine rağmen yapılan işlemin ÖÇK usul ve esaslarına uygun olup olmadığı ile ilgili Valiliğince inceleme başlatılmıştır" denildi.

 

İşte Valiliğin o açıklması ; 

Bugün bazı basın yayın organlarında "Salda Gölü Kumsalına Kepçelerle Su Kuyusu Kazıldı " başlıklı haberlere yer verilmiştir.
 
Yapılan inceleme sonucu, İl Özel İdaresi’nce Yeşilova Doğanbaba Köyü yakınında bulunan Orman Evinin içmesuyu ihtiyacını karşılama amacı ile 1990’lı yıllarda yapılan içme suyu iletim hattının vatandaşlar tarafından tahrip edilerek kullanılamaz hale getirilmesinden dolayı, bölgeye gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerin içme suyu olmamasından kaynaklı mağduriyet yaşamamaları için, isale hattına yeniden su sağlamak için, içme suyu iletim hattının yenilenerek mevcut kullanılmakta olan döşeli hatta bağlantı yapılarak tesisin içme suyu ihtiyacı sağlandığı tespit edilmiştir.
 
Haberde iddia edildiği gibi su kuyusu kazma işlemi olmadığının tespit edilmesine rağmen yapılan işlemin ÖÇK usul ve esaslarına uygun olup olmadığı ile ilgili Valiliğince inceleme başlatılmıştır.
 
Ülkemizin en değerli doğal miraslarından biri olan Salda Gölü ve çevresinin korunarak gelecek kuşaklara en iyi şekilde miras bırakılması için yürütülen çalışmalar
üst düzeyde çevre hassasiyeti gözetilerek yürütülmektedir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Salda'da, tepki, çeken, su, kuyusu, ile, ilgili, Valilik, açıklama, yaptı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı