Haber Detayı
24 Ocak 2019 - Perşembe 00:31
 
Saadet Partisi Musa Sayar dedi.
Saadet Partisi 31 Mart Mahalli İdareler seçimleri için Burdur Belediye Başkanı olarak Musa Sayar'ı açıkladı.
Siyaset Haberi
Saadet Partisi Musa Sayar dedi.

Saadet Partisi Burdur İl Başkanlığı bugün akşam saat 20.30'da Burdur Grand Özeren Otelde yaptığı aday tanıtım toplantısında Burdur Belediye Başkan Adayı olarak Musa Sayar'ı açıkladı.

 

Ada tanıtım toplantısı açılışında bir konuşma yapan İl Başkanı Süleyman Arslan "Bu topraklar Milli Görüşün nasıl belediyecilik yaptığının örnekleri ile doludur.Biz hiç bir zaman eşit olmadık , hep adil olduk.Bugün de burada adil olacağından , milli görüş geleneğinden ayrılmadan vatandaşa hizmet edeceğinden şüphemiz olmayan bir arkadaşımızı sizlere açıklıyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Saadet Partisi Burdur Belediye Başkan Adayı Musa Sayar ise konuşmasında "Parti yöneticilerimize beni böyle Akdenizin incisi denilebilecek bir bölgeden aday gösterdikleri için çok teşekkür ediyorum.Bizim Belediyecilik anlayışımız yemeyeceğiz , yedirmeyeceğiz.Kapımız herkese açık olacak.Hizmeti adil dağıtacağız" ifadelerini kullanan Aday Sayar konuşasının sonunda ise Milli Görüş lideri Prof.Dr.Necmettin Erbakan'ın sözü ile tamaladı. Sayar "Siyasi partiler birbirlerinin hasmı değildirler ancak birbirleri ile rakipdirler.Bu vesile ile diğer partilerin adaylarına da buradan başarılar diliyorum" dedi.

 

 

Musa Sayar kimdir ?

 

1975 yılında Ağlasun Mamak’ta doğdu. İlkokulu Mamak’ta, ortaöğrenimini Hollanda Beverwijk Meerestein Koleji’nde tamamladı. 1997 yılında dünyaca ünlü alim Muhammed Said Ramazan El Buti’nin öğretim üyeliği yaptığı Suriye Şam Yüksek İslam Enstitüsünden mezun oldu. Ardından Amsterdam FreeUniversity’de Ruhsal Danışmanlık alanında Pre-Master yaptı. Aynı üniversitenin medikal kliniğinde Heemsteide Ruh ve Sağlık Hastanesinde, Adalet Bakanlığı bünyesinde olan Amsterdam Jok 18 yaş altı Gençleri Topluma Kazandırma Merkezi, Zoetermeer ve Haarlem Cezaevlerinde 13 yılı aşkın Ruhsal Danışman olarak görev yaptı. İş hayatının yanı sıra sivil toplum çalışmalarında da aktif görev alan adayımız İslam Toplumu Milli Görüş Beverwijk Gençlik Kolları Başkanlığı, Platform Dergisi yazarlığı yapmış olup, 9 yılı aşkın süredir AGD – MGV Burdur Şube Başkanlığı ve Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu üyeliği görevini icra etmektedir. Cansuyu Derneğinin Gönüllü Tercümanı olan adayımız akademik seviyede Arapça, Felemenkçe, İngilizce ve Almanca dillerini bilmekte olup evli ve 4 çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: Saadet, Partisi, Musa, Sayar, dedi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı