İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
18 Temmuz 2019 - Perşembe 20:29
 
Revize edildikten sonra...
AK Parti Burdur Milletvekili bayram Özçelik yeni yapılması planlanan ve ihalesi iptal edilen hastane ile ilgili açıklamada bulundu.
Siyaset Haberi
Revize edildikten sonra...

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik 2019 yılında yapımana başlanması planlanan ve ihalesi bugün iptal edilen yeni devlet hastanesi ile ilgili açıklamada bulundu.

 

Bugün 16:30'da ihale iptal evrakının ajansımıza ulaşması ile birlikte yaptığımız haberin ardından AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik yazılı bir basın açıklaması yaparak yeni hastanenin ihalesinin eden iptal edildiğine dair açıklamada bulunarak "Proje kapasitesi 400 yatağa göre revize edildikten sonra yeniden ihale edilecektir" ifadelerini kullandı.

 

Özçelik yaptığı yazılı açıklamada “Daha Önce İhalesi Yapılan Çalışmalara Başlanan ve Süreçte İtirazları İncelemeye Alan Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğünce Kurulan Komisyon Burdur Devlet Hastanesi yatırımıyla ilgili olarak çeşitli nedenlerden dolayı revizyona gidilmiştir. İlk olarak, 2019 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 01.01.2019 tarihinde “TÜRKİYE YENİ BİNA DEPREM YÖNETMELİĞİ” yayımlanmıştır. Bu yönetmelik kriterlerine göre, kamu ve özel tüm yatırımların ruhsat aşamasında bahse konu yönetmeliğe uyma zorunluluğu getirilmiştir. Bu yönetmelik kapsamında, Burdur Devlet Hastanesi projesinin de revize edilmesi gerekliliği ortaya çıkmıştır.Öte yandan, Sağlık Bakanlığımız bölgedeki sağlık hizmet planlamasını yeniden değerlendirerek, yatırım kapasitesini 400 YATAKLI olarak yeniden belirlemiştir. Daha Önce 300 Yatakla Çıkılmıştı şimdi bu iptal edilip, Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı nezdinde gerekli girişimlerde bulunularak söz konusu sağlık yatırımı 400 YATAĞA çıkarılmıştır. Dolayısıyla Burdur Devlet Hastanemizin İhalesinin yeniden Yapılması, yönetmeliklerden doğan zaruriyetler, ilaveten kamu kaynaklarının verimli kullanılması, ihtiyaçların etkin ve zamanında karşılanması açısından mevcut ihalenin iptal edilerek proje kapasitesi 400 yatağa göre revize edildikten sonra yeniden ihale edilmesi uygun olacağı Komisyonca değerlendirilmiştir. Gerekli çalışmaların tamamlanması akabinde 2019 yılı içinde yapım ihalesi gerçekleştirilecektir" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Revize, edildikten, sonra...,
Yorumlar
Haber Yazılımı