Haber Detayı
08 Aralık 2021 - Çarşamba 16:23
 
Raylar şehri ikiye bölüyor.
Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik yaptığı basın açıklamasında tren raylarının şehri ikiye böldüğünü belirterek şehir dışına taşınması gerektiğini vurguladı.
Gündem Haberi
Raylar şehri ikiye bölüyor.

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, yaptığı açıklamada tren yolunun şehri böldüğü için yıllardan beridir rayların kaldırılmasını dile getirdiklerini vurguladı.

Demiryolunun 2. OSB’ye kadar kaldırılmasını defaten açıkladıklarını ifade eden Başkan Yusuf Keyik; “Kent merkezine kadar uzanan raylar şehrimizi ve ekonomimizi bölüyor. Biz yıllardan beridir tren istasyonunun 2. Organize Sanayi Bölgesinin alt taraflarına taşınmasını talep ettik ve toplantılarda bu konuyu sıkça dile getirdik.  Bunlardan bir netice alamadık. Önceki gün de yaşanan, vakar sebeple yeni kazaların ve ölümlerin olmaması için, ilimizin hem trafik akışının hem de ekonomisinin bölünmemesi için demiryolunun kent merkezinden kaldırılmasını istiyoruz. Demiryolunun 2. OSB’ye kadar çekilmesi, bu konuda önceden yapılan tetkiklerin hızlandırılarak yeniden gündeme alınıp sonuçlandırılmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Yusuf Keyik: “Tren garının ve yük için yapılmış olan iskele istasyonunun taşınması hem şehrimizin bölünmüş görüntüsünü ortadan kaldıracak ve hem de kent merkezindeki yük trenlerinin karıştığı ölümlü kazaları sona erdirecektir. Trenle taşınacak malzemelerin 2. OSB’nin alt tarafından yüklenmesi ve lojistiğinin bu mıntıkadan yapılması kamyon ve Tırların trafiğini daha düzenli hale getireceğini de düşünüyoruz. Bu görüşümüzü yıllardan beridir bildirdik fakat bir neticeye ulaşmadı. Bu görüşümüzü bugün bir kez daha dile getiriyoruz” dedi.

BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM

Tren yolunda yaşanan ölümlü kazalardan üzüntü duyduklarını kaydeden Başkan Yusuf Keyik; “Salı günü meydana gelen elim kazada hayatını kaybeden vatandaşımız Serpil Erçömek’e Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Umuyorum ki bu kaza yük treninin karıştığı son kaza olur” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Raylar, şehri, ikiye, bölüyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı