Haber Detayı
03 Mart 2020 - Salı 11:35
 
Proje detayları tamamlandı.
AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik yazılı bir basın açıklaması ile Salda Millet Bahçesi Proje detaylarının tamamlandığını duyurdu.
Diğer Haberi
Proje detayları tamamlandı.

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik yazılı bir basın açıklaması ile Salda Millet Bahçesi Proje detaylarının tamamlandığını duyurdu.

 

AK Parti Milletvekili Özçelik açıklamasında Salda Millet Bahçesi proje detaylarının tamamlandığını ve gerekli kurullar tarafından onaylandığını dile getirdi.

 

“MİLLET BAHÇESİ İLE SALDA GÖLÜ DAHA DA GÜZEL OLACAK”


AK Parti Milletvekilleri Bayram Özçelik  Salda Gölü Millet Bahçesi projesiyle ilgili son gelişmeleri şöyle aktardı “Salda Gölü Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine ait Sosyal Donatılar İnşaatları ve Altyapı ve Çevre Düzenlemesi işi İhalesi 31 Temmuz 2019’da yapılmıştı. Geçen yıl 1 milyon 300 bin kişinin ziyaret ettiği Salda Gölü önümüzdeki yıllarda da ziyaretçi akınına uğrayacağı beklenmektedir. Gelen ziyaretçilerin gölün doyumsuz seyirliğini yaşayabilmeleri için göl kenarında kalış sürelerini uzatarak, sosyal donatı ve gölden uzak noktada yapılacak. Millet Bahçesi ile bu seyirlik anlar uzatılmış olacaktır. Tamamen gölü ve çevresini koruma amacı güdülerek yapılan projelere son şekli verildi gerekli kurul onayları gerçekleşti” dedi.

 


ÇEVRECİ VE AHŞAP DONATILAR


Salda Gölü Millet Bahçesi projesi Çevreci ve ahşap donatılar olacağını belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik “ İki Yerde Millet Bahçesi Yapılacak HALK PLAJI ALANINDA ve SALDİVLER denilen iki alanda yapılacak birimler tamamen ahşaptan yapılacak. Donatılar kafe birimleri, büfe birimleri, otopark alanları, yönetici ve sağlık birimleri, giyinme, soyunma birimleri, satış üniteleri, cankurtaran yapıları, mescid ve tuvaletler, HALK PLAJI Tarafında yapılacak. Birimlerin toplam alanı 1090 metrekare, SALDİVLER Tarafında ise toplam 1715 metrekare kapalı alan ziyaretçilerin hizmetine sunulacaktır. Tamamen ahşaptan ve yüksek olmayan doğa görüntüsü bozulmayacak küçük birimler olarak halkımızın hizmetine sunulacaktır. Rekreasyon Alanı olarak önerilmiş olan alanlarda yapılacak her türlü yapı takılıp sökülebilir nitelikte olacaktır. Geçen yıl Valilik ve Kaymakamlığımız ve Çevre Şehircilik Müdürlüğümüzün girişimleri ile düzene giren alanlarda 2-3 yıl önceki göl kenarındaki çirkin ve kirli görüntüler tamamen ortadan kalkmış olacaktır” şeklinde açıklamada bulundu.

 


BAKAN ERSOY ALANLARI İNCELEYECEK


Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Burdur ziyareti ile Salda Gölü Millet Bahçesi alanlarının inceleneceğini, yerli ve yabancı turistlerin sayılarında artış yakalamak için gerekli değerlendirmelerin yapılacağını aktaran Milletvekilleri Özçelik  “Geçen hafta cumartesi günü Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Ersoy’un Salda Gölü ziyareti gerçekleşecekti. İdlib’deki Şehitlerimizden dolayı program ileri bir tarihe ertelendi. Bakanımızın ziyareti gerçekleştiğinde Bakanımızın da katkıları ile hem iç hem de yurt dışı turistlerin gelişlerinin artması üzerinde değerlendirmelerde bulunulacaktır” sözlerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: Proje, detayları, tamamlandı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı