Haber Detayı
02 Kasım 2017 - Perşembe 09:42
 
Peki ileride ne olur ?
Son zamanlarda yeni hastane ile ilgili yapılan yorumlar acelecilikten başka bir şey değil.
Diğer Haberi
Peki ileride ne olur ?

Son zamanlarda Burdur için en büyük yatırımlardan birisi  olması planlanan yeni Hastane yerindeki imar değişikliği teklifi dün Burdur Belediye Meclisinde görüşüldü.

 

CHP ve MHP'li Meclis Üyelerinin çekimser oyları, bir bağımsız belediye meclis üyesinin hayır oyu ile salt çoğunluk sağlanamadığından yeni hastane yerine imar değişikliği için onay çıkmadı.

 

İlk bakışta  gelecek yatırımın önünü kesecekmiş gibi bir karar olsa da aslında Burdur'un ilerleyen günlerdeki kaderine olumlu bir etkisi olacak.

 

Bazı yatırımların alel acele yapılmasında ki sıkıntıların en büyük örneklerinden bir tanesi eski hastane yanına yapılan ve şu anda Acil Poliklinik ve yatan hasta olarak hizmet veren hastane binası.

 

Madem o dönemde de bir hastaneye ihtiyaç vardı , o zaman neden o kadar para harcanarak şimdi atıl duruma düşecek olan yeni bir ek hastane binası yapıldı , eski binaya güçlendirme adı altında neden milyonlarca lira harcandı.Bu paralar sizin , bizim paramız değil miydi.

 

Görüştüğümüz bazı CHP'li meclis üyeleri yeni hastane yapımına karşı olmadıklarını , fakat sadece yatırım gelsin de yanlış yer olursa olsun mantığına karşı olduklarını beyan ediyorlar.

 

CHP , MHP ve Bağımsız Meclis üyeleri 320 yatak kapasitesinden 400 yatak kapasitesine çıkarılacak bir hastanenin aslında yeni bir yatırım olmadığı kanaatinde.Madem bu yatırım böylesine merkezden uzak bir noktaya yapılmak isteniyor , o halde daha fazla yatak kapasitesine sahip olsun , ayrıca daha detaylı hizmet verebilecek bir hastane olsun fikrini savunuyorlar.

 

Küçük , ufak rant hevesleri yüzünden Burdur'lunun ulaşımda , hizmet alması noktasında ilerleyen günlerde büyük sıkıntılar yaşatacak olan yeni hastane yerinin onaylanmasını isteyenlere karşılık Burdur'u yönetenler ve vatandaşı düşünenler olarak aslında çekimser kalmaları Burdur'un geleceği için mantıklı bir karar.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Peki, ileride, ne, olur, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı