Haber Detayı
06 Eylül 2018 - Perşembe 11:42
 
Özçelik rica etti. "Acele edin"
AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik Deprem evlerinde tapu devri yapmayan hak sahiplerine seslendi.
Gündem Haberi
Özçelik rica etti.

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik yazılı bir basın açıklaması yayınladı.Açıklamasında Burdur'da yapımana başlanacak olan 2.Etap Toki konutları için tapu devir işlemlerinin 81'lik bölümünün tamamladnığını belirtti.Tapu devri yapmayan 57 hak sahibinin 30 Eylül tarihine kadar tapu devirlerini yapmazlar ise haklarını kaybedeceklerinin altını çizdi.

 

 

Milletvekilleri Özçelik yazılı açıklamada, “Bozkurt Mahallesi Deprem Evleri bölgesinde şu ana kadar uzlaşma yapılmış 309 hak sahibinden 252’sinin tapu devrini gerçekleştirmiştir. Bu oran 81’e tekabül etmektedir. Tapu devri yapmayan hak sahipleri işlemlerini tamamladığında Deprem Evleri hemen boşaltılacak ve topluca yıkım işlemlerine başlanılacaktır. Ayrıca kiraya çıkacak hak sahiplerine de kira ödemeleri yapılacaktır”  dedi.

 

 

Tapu devri yapmayan 57 hak sahibinin bir önce işlemlerini tamamlamalarını isteyen Milletvekilleri Bayram Özçelik “TOKİ Kentsel Dönüşüm Dairesi, tapu devri yapmayan hak sahiplerine 30 Eylül 2018 tarihine kadar süre vermiştir. Vatandaşlarımızın haklarını kaybetmemeleri için bu süreye kadar tapu devir işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. Burdur’umuzda cadde üzeri mağazaların olacağı prestijli ve modern konutlar yükselmeye başlayacaktır. Şimdiden Burdur’umuza ve hak sahiplerine hayırlı olmasını dilerim” ifadelerini kullandılar.

Kaynak: Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: Özçelik, rica, etti., "Acele, edin",
Yorumlar
Haber Yazılımı