Haber Detayı
04 Mart 2019 - Pazartesi 12:21
 
Özçelik açıkladı "8.432 m2 alan TOKİ’ye devredildi"
AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik 8432 metrekare alanın TOKİ'ye devredildiğini açıkladı.
Gündem Haberi
Özçelik açıkladı

Bozkurt Mahallesinde başlayacak kentsel dönüşüm öncesinde Milli Emlak’a ait alanlar AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik’in girişimleri neticesinde vatandaş lehine bedelsiz olarak TOKİ’ye devri yapıldı. Milletvekili Özçelik açıklamasının devamında 9000 m2’lik Belediyeye devredilen alanla  ile ilgilide hatırlatmada bulundu, “9000 m2 yer geçmişte girişimlerimiz neticesinde Milli Emlak’tan Belediyeye devri yapılan alandır”
 
Bozkurt Mahallesinde Milli Emlak’a ait alanlar ve küçük m2’ler AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’in görüşmeleri neticesinde vatandaş lehine sonuçlandı. Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile bir süredir sürdürdüğü görüşmelerin sonuçlandığını ifade eden Milletvekili Özçelik, Bozkurt mahallesinde bulunan arsaların Kentsel Dönüşüm Kapsamında bedelsiz olarak vatandaş lehine devrinin yapıldığını söyledi.
 
Milli Emlak’tan TOKİ’ye yapılan bu devir ile konut sahipleri lehine maliyetlerde indirimlerin gerçekleceğini söyleyen Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, “09 Ocak 2019 Tarihinde Milli Emlak Müdürlüğünce, bağımsız 16 Bölümde, 6 Ada ve 7 Parselde, 8.432 m2 Alan, Arsa Payı Vatandaşlarımıza Hazinenin desteği olarak gerçekleştirilmiştir. Katkılarından dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a ve Milli Emlak Genel Müdürümüz Sayın Tufan Büyükuzun’a şükranlarımızı sunarım” dedi.
 
AYRICA BURDUR BELEDİYESİNE AK PARTİLİ BELEDİYE ZAMANINDA KAZANDIRDIĞIMIZ ALANLARDA :
 
Burdur Belediye Başkanlığının ‘Bozkurt Mahallesinde Belediyeye ait 9000 m2 alanı bedelsiz devir edeceklerini’ öğrendik diyen AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik bu konuda da hatırlatmada bulunarak, o dönem yaptıkları girişimi anlattı. 
 
Milletvekili Bayram Özçelik, “Bu 9 Bin m2 Burdur Belediyesine ait bir yer değildi. AK Parti Belediye Başkanlığı dönemimizde Belediye Başkanımız Sebahatin Akkaya ve şahsımın yaptığı girişimler sonrasında Milli Emlak’a ait bu yerin devrini Burdur Belediyesine gerçekleştirdik. Verilecek bu 9000 m2, Bozkurt Mahallesi sakinlerimize bir lütuf değil, zorunluluktur” açıklamasında bulundu.
Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Özçelik, açıkladı, "8.432, m2, alan, TOKİ’ye, devredildi",
Yorumlar
Haber Yazılımı