Haber Detayı
09 Haziran 2018 - Cumartesi 18:19
 
Oy ve Ötesi Burdur'da
Oy ve Ötesi Burdur için gönüllülerini çağırıyor.
Siyaset Haberi
Oy ve Ötesi Burdur'da

Şeffaf ve Demokratik bir seçim için kolları sıvayan Oy ve Ötesi 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekillliği seçimleri için gönüllü müşait kayıtlarının başladığını duyurdu.

 

Bu seçimlerde önceliğin geçmiş seçimlerde ulaşılamayan sandıkların yoğunlukta olduğu bölgelerde olacaklarını belirten oy ve ötesi "Türkiye Öncelik Haritası" uygulamasını hazırladı.

 

200.000’in üzerindeki gönüllüsüyle şimdiye kadarki seçimlerde 46 il ve 175 ilçede varlık gösteren Oy ve Ötesi, 24 Haziran için hedefini büyütüyor ve bu kez tüm Türkiye’de sandık güvenliğini sağlamak için gönüllü müşahitlerini bekliyor.


Geçmiş seçimlere ait verilere dayanarak hazırladığı “Türkiye Öncelik Haritası” uygulamasını yayımlayan Oy ve Ötesi bu seçimde gönüllü müşahitlerini harekete geçmeye çağırıyor.Türkiye’deki her sandıkta en az bir müşahit bulunmasının sandık güvenliği açısından son derece önemli ve değerli olduğu gerçeğinden hareketle, Oy ve Ötesi, 24 Haziran’da, geçmiş seçimlerde ulaşılamayan sandıkların yoğunlukta olduğu ilçelere öncelik verileceğini açıkladı. Gönüllülere ise, en yakın sandığa gitmek yerine, “Türkiye Öncelik Haritası”nda daha öncelikli olduğu belirtilen sandıklarda müşahit olma ve müşahit bulma çağrısı yaptı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Oy, ve, Ötesi, Burdur'da,
Yorumlar
Haber Yazılımı