Haber Detayı
22 Kasım 2017 - Çarşamba 12:32
 
Övgü siyasetin en tepesinden.
Belediye Başkanları toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Burdur Belediye Başkanı Ercengiz'i örnek gösterdi.
Diğer Haberi
Övgü siyasetin en tepesinden.

CHP Genel Başkanı ve Ana Muhalefet Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Ankara'da düzenelnen Belediye Başkanları toplantısında Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'den uzun uzun övgüyle bahsetti ve diğer Belediye Başkanlarına örnek gösterdi.

 

Kılıçdaroğlu  belediyelerin kooperatifleşme çalışmaları için Burdur’u ve Ercengiz'i örnek göstererek tüm belediyelerden bu başarıyı beklediğini söyledi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Ankara’da Belediye Başkanları toplantısı gerçekleştirildi. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in de katıldığı toplantıda Genel Başkan Kılıçdaroğlu Belediye Başkanlarına hitap etti.

 

Süt politikasıyla yetiştiricinin sorununa çözüm olan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in İnsuyu Ovası’nda ki fasulye üreticisinin sorunlarına çare olmak için başlattığı üretici birliği çalışmaları Kılıçdaroğlu tarafından örnek gösterildi.

 

Kılıçdaroğlu Belediye Başkanları Toplantısında yaptığı konuşmada, “Bizim Büyükşehir belediyelerinin olduğu yerlerde kırsalla kent arasında müthiş bir uyum var. Kentteki zenginleşmeyi kırsala da taşıyoruz. Ağaç mı üretiyorsun kooperatifle anlaşma yapıyorsun iyi gelir elde edebileceği bir fiyatla alınıyor. Et mi üretiyorsun, süt mü üretiyorsun, peynir mi üretiyorsun, çiçek mi üretiyorsun? Bunlar satın alınıyor. Böylece kentli ile kırsal arasında güzel bir birliktelik kuruluyor. Bursa’ya gittim, tarımcılarla toplantı yaptım. Hepsi çok kızgın. Gelir elde edemiyorlar. Sorun çözülebilir mi? diye bana sordular.  Tabi dedim. 2019’a kadar sabredeceksiniz. 2019’da Bursa’yı CHP’ye vereceksiniz bir daha bu şikayetleri yapmayacaksınız. Bakın İzmir’e, İzmir’in kırsalından hiçbir şikayet yok. Sadece kentler için söylemiyorum. Burdur’da benzer bir uygulamayı başlatmıştı. Hiçbir sorunumuz yok. Zenginleştirmek sadece kenti değil, kırsalı da zenginleştirmek gerekiyor” dedi.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Övgü, siyasetin, en, tepesinden.,
Yorumlar
Haber Yazılımı