Haber Detayı
07 Mart 2020 - Cumartesi 20:21
 
Ok yaydan çıktı.AKP'li Ersan'ın paylaşımına tepkiler büyüyor
AKP Burdur kurucu başkan yardımcısı olan Dündar Ersan'ın sosyal medyada yaptığı paylaşım Burdurluları ayağa kaldırdı.
Siyaset Haberi
Ok yaydan çıktı.AKP'li Ersan'ın paylaşımına tepkiler büyüyor

AKP Burdur kurucu Başkan yardımcısı olan Dündar Ersan'ın geçtiğimiz gün yaptığı sosyal medya paylaşımına tepkiler çığ gibi büyüyor.

Ersan İmar Kanununun 18.Maddesine itafen yaptığı paylaşımda Burdur'un ve bölgenin gelmiş geçmiş efsanevi Belediye Başkanı olan ve görevi sırasında geçirdiği bir trafik kazası sonucunda görev Şehidi olan Burdur Belediye Başkanı Armağan İlci'yi hedef alarak bir ölünün arkasından yakışmayacak şekilde "Sağlık ocağı yapacağız derler vatandaşın malına çökerler.Bu ilenç A.İlci'yi götürdü" ifadelerini kullandığı bir paylaşım yaptı.

 

Paylaşımın ardından Burdur'lu vatandaşlar ; Dündar Ersan'ı yaptığı paylaşımdan dolayı ve AKP İl Başkanı Volkan Mengi'yi ise Ersan'ın paylaşımını beğenip Retweet etmesinden dolayı  Ersan'ı ve Mengi'yi kınayan mesajları sosyal medya hesaplarından paylaştılar.

 

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'de konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak Ersan'a tepki gösterdi.Başkan Ercengiz "Siyasetin bir üslubu seviyesi ve yakışanı olmalı. Sosyal medya üzerinden her aklına geleni yazan ve bu yazdıklarından da utanmayan daha da kötüsü bunlara sahip çıkanlara bit çift sözüm olsun.Geçmişte 2 dönem belediye başkanı olarak Burdur’da görev yapmış Bld. Bşkmız merhum Armağan İlci’ye güya bizleri eleştirirken hakaret eden ve iftira atan hadsiz ve onu onaylayanlar bilmeli ki, ölümü ile yediden yetmişe herkesi üzen başkanımız namuslu şerefli ve onurluydu.İnancımız ölenin ardından konuşmayı doğru bulmadığı için ölene rahmet dilemek en erdemli davranıştır. Gözü dönmüş aklını siyasete teslim etmiş her şeyi siyaset olmuş ve insanlıktan çıkmış o zavallı şahsiyet merhum Başkanımız Armağan İlci adından derhal özür dilemedir.Ayrıca bu hadsiz paylaşımı beğenerek böyle seviyesiz bir yoruma hem destek hem de ödül verenler şunu bilmelidir ki; kimin ahı kimin üstündedir Allah bilir. Biz kimsenin hakkına hukukuna namusuna ve malına yan gözle bakmayız her zaman söylediğim gibi dervişin fikri neyse zikri odur. O hadsiz zata tavsiyem bu saatten sonra seni ne başkan ne de vekil yapmazlar bu yüzden çok fazla da göze girmek için kendi paralama! Bizde kimin hakkı varsa buyursun gelsin hakkını verelim ama sen bu alçaklığın bedelini yargıda ödeyeceksin. Hiç olmazsa ölene saygınız olsun ayıp ayıp. Edebi elden gidene ne söylesek azdır. Allah ıslah eylesin" ifadelerini kullanarak Ersan'a tepki gösterdi.

 

CHP Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek ise Ersan'a "Bu bölgenin efsanevi Belediye Başkanı rahmetli Armağan İlci Başkanımıza "İlençten öldü" diyebilecek kadar aklını siyasete kiraya vermiş olan AKP Burdur kurucu Başkan Yardımcısı olan bu şahsiyet belli ki hem siyesetten çok uzak, hem de dinden. Dinimiz ve örfümüz ölmüş kişinin arkasından kötü konuşmamayı bizlere öğretir.Bu şahsiyet kesinlikle yaptığının hesabını yargı önünde verecektir."Ölülerinizin iyiliklerini, güzelliklerini anın ve kötülüklerini sarfı nazar edin" Belki bu Hadisi Şerif onlara birazcık bir şeyler öğretir" sözleriyle tepki gösterdi.

 

OLAY YARGIYA TAŞINACAK

Cumhuriyet Halk Partili yetkililerden alınan bilgiye göre önümüzdeki günlerde Dünadar Ersan'ın bu paylaşımı ile ilgili olarak önce görev şehidi Armağan İlci'yi mezarı başında anacak ve hemen ardından Cumhuriyet Savcılığı'na Dündar Ersan hakkında suç duyurusunda bulunacaklar.

Kaynak: Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: Ok, yaydan, çıktı.AKP'li, Ersan'ın, paylaşımına, tepkiler, büyüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı