Haber Detayı
07 Aralık 2021 - Salı 11:13
 
Ödeneksizliğin sonucu bir can daha gitti.
33 yaşında bir kadının ölümüyle sonuçlanan kaza sonrası mahalle muhtarı konuştu. "Daha ne kadar canımız gidecek"
Diğer Haberi
Ödeneksizliğin sonucu bir can daha gitti.

Bu gün sabah saatlerinde Burdur Menderes Mahallesi Şirinevler Anaokulu altında meydana gelen ve 33 yaşıındaki Serpil Erçömek'in feci şekilde hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan kaza sonrasında Menderes Mahallesi Muhtarı Kadir Yalçın üst geçit için verdikleri dilekçelerin bütçe olmadığı gerekçesiyle 2023 yılına ötelendiğini iddia etti.

 

Menderes Mahallesi Muhtarı Kadir Yalçın "Defalarca yetkililere bildirdik. Gelen cevapta bu yıl ödenek yok denilip 2023’e ertelendi. Çocuklarımız ölmesin. Bizim 2 Km aralıkla ne yaya geçidi ne de hemzemin geçidimiz var. Ama ne oldu. Duyarsız kalıyorlar. Çocuklarımızı kaybettik, bir velimizi daha kaybettik. Biz resmi oalrak tüm makamlara bildirdik. Gelen resmi yazılarımız mevcut. Biz duyarsız kalmadık ama burada çocuklarımızı ölüyor, öksüz kalıyor. Duyarsız kalmasınlar” ifadelerini kullandı.

 

Yine tren yolunun mahalle sınırları içerisinde bulunan Şirinevler Mahallesi Muhtarı Ahmet Emre ise “Burada üzücü bir olay yaşadık. Ben bunu 2009’dan beri söyleye söyleye dilimde tüy bitti. Ama her gelen valiye söylüyoruz, her toplantıda çok güzel dile getiriyoruz. Çok güzel notlar alınıyor. Ama maalesef ki duyarsız kalınıyor. Yetkililerin haberleri var ama burada canlar yanıyor, insanlar ölüyor. Burada benim küçüklüğümde alttan bir geçit vardı. Yolun yükselmesinden dolayı Onu da kapattılar. Şimdi bütçe yok diyorlar. Bütçe olmadığı için insanlar ölsün mü ?  Ne yapacağız. yetkilileri ve Milletvekillerini duyarlılığa çağırıyorum” dedi. 

 

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Ödeneksizliğin, sonucu, bir, can, daha, gitti.,
Yorumlar
Haber Yazılımı