Haber Detayı
19 Şubat 2019 - Salı 12:46
 
Mv.Göker Çavuşoğluna sert çıktı
Dün Burdur'a miting için gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncesinde kısa bir konuşma yapan Çavuşoğlu'nun Burdur Belediye Başkanı için sarf ettiği çirkin sözlere CHP Burdur Milletvekili Göker'den çok sert tepki geldi.
Siyaset Haberi
Mv.Göker Çavuşoğluna sert çıktı

Dün ilimize gelen Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoüan'ın Cumhuriyet meydanında yapacağı konuşmas öncesinde sahneye çıkan ve kısa bir konuşma yapan Mevlüt Çavuşoğlu'nun Burdur Belediye Başkanli Ali Orkun Ercengiz için sarf ettiği çirkin sözlere cevap CHP Burdur Milletvekili Dr.Mehmet Göker'den geldi.

 

Göker sosyal medya hesabı üzerinden yağtığı açıklama ile Bakan Çavuşoğluna çok sert çıkışan Göker "Sayın Çavuşoğlu,Şehrimizde yaşayan insanların yarısına “zillet” demek dahası CHP yi terör örgütleri ile yan yana getirmek kimsenin haddi değildir.Belediye başkanımıza söylemiş olduğun lafı aynen iade ediyorum Yalancısın! İftiracısın ! " ifadelerini kullanarak cevap verdi.

 

Sosyal medya hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Burdur mitinginde yeni yapıalcak olan hastaneyi Araştırma Hastanesine çevirme planımız da var söylemine karşılık olarak "Bilindiği üzere yaklaşık iki ay önce ihale tarihi belirlenen Yeni Burdur Devlet Hastanesinin yapım ihalesi gerçekleşmiştir.Burdur Merkez Atatürk Mahallesi’nde yapılacak olan 475 yataklı ve Eğitim Araştırma Hastanesine dönüştürüleceği söylenen Yeni Burdur Devlet Hastanesi için yaklaşık 150 milyon liralık maliyet hesaplanmıştır.Ancak 2019 yılı bütçesinde Hastane yapımı için yalnızca 25 milyon liralık kaynak aktarılmıştır.Devlet kurumları ile iş yapan firmaların alacaklarını dahi tahsil edemediği günümüzde yeni yapılacak olan Devlet hastanesi için ön görülen bitiş tarihi ne zamandır ?" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Mv.Göker, Çavuşoğluna, sert, çıktı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı