Haber Detayı
04 Şubat 2019 - Pazartesi 17:36
 
MHP İl Başkanı Zor Soruları yanıtladı.
Burdur Radyosu mikrofonları ve TVB ekranlarında yayınlanan "Zor Sorular" programının konuğu olan MHP İL Başkanı Hikmet Ökte "Kimse MHP üzerinden ahkam kesmeye kalkmasın" dedi.
Siyaset Haberi
MHP İl Başkanı Zor Soruları yanıtladı.

Burdur Radyosu ve TVB İnteraktif Televizyon kanalında yayınlanan "Zor Sorular" isimli programa konuk olan MHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

Ökte Türkiye'nin bir çok yerinde uygulanan Millet İttifakı ile ilgili olarak ise "Burdur'da benim muhattabım AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi'dir.İttifak konusunda AK Parti ciddi bir teklifle MHP'ye gelmedi.. Bu iş muhataplarla birebir yapılacak bir işti. Bu süreci ya yönetmediler, ya da yönetmek istemediler, topu da bana attılar" ifadelerini kullandı.

 

MHP İl Başkanı Hikmet Ökte'nin programda yaptığı açıklamalardan satırbaşları şöyle ; 

 

“1 NİSAN ŞAKASINI KÜRESEL GÜÇLERE YAPTIRMAYACAĞIZ”


1 Nisan şakasını küresel güçlere yaptırmayacaklarını dile getiren Başkan Ökte, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin önemle işaret ettiği ve defalarca dile getirdiği ‘Beka’ kavramına açıklık getirdi. Başkan Ökte, “31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Seçiminde il genelinde 15 seçim bölgemiz var, özellikle tüm partilerimizin başkan adaylarına, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyesi adaylarına şimdiden başarılar dilerim.  Beka konusunda Sayın Genel Başkanımızın bir yapısı var, öncelikle onu dile getireyim, Türkiye Cumhuriyetini küresel güç olarak dünyada kavramış bir grup var. Bu grubu aşağı yukarı tüm Türk milleti de biliyor. Ne zaman Türkiye Cumhuriyetinin yükseldiğini görsünler, bizi engellemek için devreye giriyorken, hiç yokken bir Suriye meselesi devreye girdi, yoktan bir Afrin olayı, belki Afrin olayını 2013 yılında sayın genel başkanımız dile getirmişti. Hilal biçiminde Suriye’ye girilerek, 50 tampon bölge oluşturulup, temizlenmesi lazım demişti, o dönemde, o şartlarda, o günkü iktidarla belki ters olmuştuk ama gelinen noktaya bakarsan sayın genel başkanımızın söylediği sözlerine tamamı bugüne kadar gerçekleşti. Bundan sonra da sayın genel başkanımız Türkiye’nin bekası için elini her zaman taşın altına koymuştur, koymaya da devam edecektir. Toplantılarımızda beka mı belediye mi konusu gündeme geldiğinde hep beka demiştir çünkü Türkiye varda, belediye seçimleri olacak, Türkiye varsa belediye meclisi olacak, Türkiye varsa bugün burada bu konuşmayı yapmış olacak. Onun için toplantılarda bize her zaman gündeme getirdi ve sıkı sıkı tembih etti. Cumhur ittifakında zarar getirecek en ufak bir işlem yapmayın, talimatı budur. Bundan dolayı da 1 Nisan şakasını küresel güçlere yaptırmamak için Türkiye Cumhuriyetinin birlik ve beraberlik mesajını 31 Mart akşamı tüm adaylarımız kazanarak verecekler. Sayın genel başkanımızda basa basa söylüyor, 1 Nisan’da küresel güçler devreye girecek çünkü sayın genel başkanımız elinde bir belge, bir istihbarat olmadan dile getirmez. Türk Milleti varsa MHP var, millet yoksa MHP de yok” dedi.

 


EKONOMİK SIKINTILAR


Türkiye’nin yaşadığı ekonomik sıkıntıları dile getiren Başkan Ökte, “Burdur tarım ve hayvancılık kentidir. Ben kendim esnafım, kendimden örnek vereyim, Burdurlu hemşerilerim gerçekten sıkıntı yaşıyor, geçenlerde 3 aylığına fabrikaların kapatıldığını duydum, işçilerle anlaşmışlar, ücretsiz izne ayrılmışlar. Fabrikanın aylık 6 milyon TL gideri varmış, burada ben de çiftçi çocuğuyum son zamanlarda verim yok, pazara gittiğimizde bir biberinin ve soğanın 20 TL’ye çıktığını görüyoruz. Asgari ücretli başta olmak üzere tüm vatandaşımızı düşünelim, eskiden 50 TL’ye bütün Pazar harcını alırken vatandaşımız, bugün 100 TL’yi geçiyor. Sahadan gelen birinin göreve gelmesi lazımdı, son dönemde Ziraat Mühendisinden Tarım Bakanı geldi. Üretim artmadıkça ekonomimizin güçlenmesi zordur” diye konuştu.

 


CUMHUR İTTİFAKI


Cumhur ittifakının Burdur’da neden sağlanmadığını dile getiren Başkan Ökte, “Üzerimizde oynanan bir sürü oyunlar var. Ben aday sıralaması yani adaylık müracaatı başlamadan önce yerelden sorumlu Sayın Genel Başkan Yardımcım Sadir Durmaz ile makamında görüştüm. Burdur’la ilgili sohbet esnasında, Burdur’la ilgili düşüncelerimi söyledim. Burdur ve Yeşilova ile ilgili ittifak söz konusu olursa değerlendirebiliriz. Şimdi genel başkan yardımcım Sadir Bey dedi ki, Burdur’dan aday çıkarmayacağız, Yeşilova’dan aday çıkarmayacağız, nereden aday çıkaracağız şeklinde sitemde bulundu. Ben geldikten sonra Bayram Özçelik vekilimizi aradım TBMM’deymiş, sonra arayayım dedi çünkü AK Parti tabanından MHP’yi zan altında bırakacak söylemler oldu. Ben Bayram vekilimize dedim ki, genel başkanım ne derse onu yapacağız. O şekilde konuşmamız kaldı. Toplantı dönüşü tekrar görüşelim dedik. Toplantı sonrası vekilimizle görüştük. Bu süreç tam yönetilemedi. O süreç başladığı anda benim muhatabım AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi idi. Ya AK Parti’de ya da MHP’de Burdur’la ilgili bir rapor hazırlayıp, genel başkanlarımıza sunabilirdik. Biz bu süreci yapamadık. Tabanda benim sanki bu ittifaka yanaşmadığım şeklinde söylemleri olan insanlar var.  İttifak konusunda hep bizi yerden yere vurmaya çalıştılar. Ben genel başkan yardımcılarıma bu sıkıntıları yaşadığımızı ve burada bu konuyu anlatacağımı dile getirdim. Bu konuda hiç kimse MHP’nin üzerine ahkâm kesmesin.  AK Parti’den ciddi bir şekilde teklif gelmedi. Bu iş muhataplarla birebir yapılacak bir işti. Bu süreci ya yönetmediler, ya da yönetmek istemediler, topu da bana attılar. Yolda giderken, sosyal demokrat arkadaşlarıma selam versem, karşı gruptan acayip üzerimizde baskı var.AK Partili kardeşlerimize selam versek AK Parti seçmeninden byük tepki veriyorlar. Ben tüm adaylarımı kendim genel başkanımla görüştüm, başvurularına tek tek götürdüm, 81 ilde böyle bir şey yoktur. Ben oranın atmosferini görsün, seçime o heyecanla girsin. 31 Mart’ta bunun semeresinin müjdesini Rabbim gösterecektir” açıklamasında bulundu.

 


“SAHALARA İNİYORUZ”


MHP’nin bu hafta içinde sahaya indiğini ve MHP Belediye Başkan Adayı Yüksek Mühendis Uğur Şen ile seçim çalışmaları gerçekleştireceğini ifade eden Başkan Ökte, dava arkadaşlarına seslendi. Başkan Ökte, “Ülkücü arkadaşlarıma, dava arkadaşlarıma, 31 Mart’taki yerel seçimlerde davanıza, partinize ve oyunuza sahip çıkın. Belediye başkan adayımız sahalara iniyor. Üniversitenin programı vardı, Bucak’tan seçim çalışmalarına başladık” şeklinde konuştu. Başkan Ökte, programın devamında belediye başkan adaylarını tanıttı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, İl, Başkanı, Zor, Soruları, yanıtladı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı