Haber Detayı
10 Nisan 2020 - Cuma 16:10
 
Mengi yaptığı yazılı açıklamada "Gün vefa zamanı" dedi.
AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi yazılı bir basın açıklaması yayınladı.
Siyaset Haberi
Mengi yaptığı yazılı açıklamada

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

 

AK Parti İl Başkanı Ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı imzasını taşıyan yazılı basın açıklamasında Bakşan Mengi "Şimdi gün vefa zamanı,şimdi gün vefa kolisine beraber el verme günüdür" ifadelerini kullandı.

 

Mengi'nin basın yazılı basın açıklaması şu şekilde ; 

 

Değerli Burdur Kamuoyu;

 

Gün Birlik Olma Günü, Gün Beraber Olma Günü, Gün Aynı Yardım Kolisine Beraber El Verme Günüdür. Ama; Gün Siyaset Yapma Günü Değil, Siyasetten Nemalanma Günü hiç değildir.

Dün sayın Valimiz Hasan Şıldak’ın Cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla başlayan VEFA SOSYAL DESTEK GRUPl'arının organizesinde yapılan yardımları, ekonomik istikrar kalkanı paketi kapsamında dağıtılan 1000 TL nakdi yardımları ve yeni yapılacak yardımları da ayrıntılı açıklayarak, Burdur genelinde birlik ve beraberlik içinde bütün kurumlar ve STK’lar ile Valiliğimizin ve Kaymakamlıklarımızın koordinatörlüğünde yapıldığını söylemiştir. Burdur Kamuoyu da bu yapılanları görmekte ve takdir ettiğini gözlemlemekteyiz.

Korona virüsün çıktığı günden itibaren sayın Valimiz ve kamu çalışanlarımızın gece gündüz demeden BİRLİK ve BERABERLİK hassasiyetine çok önem göstererek büyük bir mücadele verdiklerine şahidiz. Fakat tüm yapılan çalışmalara rağmen evvelsi gün basın kuruluşlarında çıkan haberlere de çok üzüldük. Covid 19 virüsünün sağcı, solcu, o partili, bu partili, o makam sahibi, bu makam sahibi demeden kimseyi ayırt etmeden herkesin yüreğine ateş düşürdüğü bu dönemde ortamın gerilmesi bizleri derinden yaralamıştır.

Kimsenin bu olağanüstü durumda ortamı gererek Valimiz başta olmak üzere koliyi dağıtan personeller dahil üstten alta görev alan yürekli arkadaşlarımızın moralini bozmaya hakkı yoktur. Asla unutmayın, bu illetten tek elden bir ve beraber olarak kurtuluruz.

AK PARTİMİZ ve Belediyelerimizle beraber VEFA SOSYAL DESTEK GRUPLARININ Yardım organizasyonuna desteğimiz tamdır ve yardıma da her zaman hazırız. Çünkü bu biyolojik bir savaştır ve bu savaştan Devletimiz Bayrağının altında TEK ELDEN beraber savaşarak kurtuluruz. Belediye Başkanlarımız personeli ile birlikte bütün ilçelerinde sahada hem ihtiyaç sahibi vatandaşımızın derdine çare olmaya hemde dezenfekte işlemlerini görüş ayırt etmeden (sağcı-Solcu demeden) vatanımızın evlatlarına hizmet etmeye büyük gayret göstermektedirler. Kimse bu illetten tek başına ucuz kahramanlık yaparak kurtulamaz. 

ŞİMDİ SİYASETİ BİR BAŞKA BAHARA BIRAKIYORUZ,

Şimdi siyaset yapma zamanı değildir. Hele hele bu başarılı mücadelenin en ufak bir açığını büyütülerek günlerce eleştirmek ve halkımızın motivasyonu bozarak devletimizin çalışmalarını acizmiş gibi göstermek hiç bir Türk evladına yakışmaz.

Cumhur ittifakı belediyeleri salgının çıktığı ilk günden itibaren bütün olanaklarını KENDİ BÜTÇELERİNDEN karşılamak üzere hiçbir MAZERET GÖSTERMEDEN Milleti için seferber ederken asla Devlet içinde Devlet mantığı ile hareket etmedi ve Devletimizin planladığı düzende hareket ederek #BizBizeYeteriz bağış kampanyasını destekleyerek Devletimizin yanında Milletimiz hizmetinde olmuşturlar. 

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DEVLETİMİZİN KAPISI AÇIKTIR

İhtiyaç sahipleri, yardıma muhtaç olduğunu hisseden bütün vatandaşlarımız çekinmeden kimin yardıma ihtiyacı varsa Valiliğimiz ve Kaymakamlıklarımız aracılığıyla devletimizin sunduğu desteğe başvursun. Devletimiz vatandaşımıza destek olacak güçte ve kudrettedir. Gün birbirimize sarılma ve yardımlaşma günüdür.

Son olarak Devlet içinde Devlet mantığında asla hareket edilmemesi Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz öncülüğünde hep beraber mücadele ederek kurtulacağımıza inancımız sonsuzdur. Başta Valimiz olmak üzere, sağlık çalışanlarımıza, kamu ve belediye çalışanlarımıza, sivil toplum gönüllülerine büyük mücadelelerinden dolayı minnettarız ve çok teşekkür ederiz.

Unutmayınız Türk Millet’inin en önemli varlığı olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti İlelebet Payidar Kalacaktır…

Sağlıklı Günler dileğiyle Evde Kal Burdur...

Kaynak: Editör: Murat Korkmaz
Etiketler: Mengi, yaptığı, yazılı, açıklamada, "Gün, vefa, zamanı", dedi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı