Haber Detayı
21 Ağustos 2019 - Çarşamba 13:51
 
Mengi'nin hedefinde yine Başkan Ercengiz vardı
AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi yazılı bir basın açıklaması ile Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'e yüklendi.
Siyaset Haberi
Mengi'nin hedefinde yine Başkan Ercengiz vardı

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi yazılı bir basın açıklaması ile Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'e yüklendi.

 

Mengi yaptığı açıklamada 750 personel ile Burdur'da iş yapılamadığına değinerek Bu gün Burdur Belediye Başkanı gittiği özel bir işletmede işkurdan 6 aylık geçici 60 işçi alamadığını söyleyerek devamında Ali Orkun Ercengiz ; “Bakın Bunu da söylemek zorundayım, çünkü hepiniz vergi veriyorsunuz.  Bugün sizin parkınız temizlenemiyorsa, kaldırımınız geç yapılıyorsa, yollarınız süpürülemiyorsa, bunun tüm suçlusu, sorumlusu ben değilim. İnanın elimdeki tüm imkanı seferber ediyorum. Bunu da bilmenizde fayda var” diyerek şuan belediyede kadrolu ve şirket üzerinden çalışan 750 aşkın işçi ile memurları hesaba kattığımızda 1000 aşkın personelle BELEDİYE’Yİ YÖNETEMEDİĞİNİ kendi sözleriyle anlatıyor.

Hâlbuki 750 işçisi bulunan Burdur belediyesi yerine merkezde işçisi az bulunan birçok kuruma toplam 89 işçi verilerek Merkeze gerekli hassasiyet gösterilmiştir. AK Parti Hükümeti olarak İŞKUR Üzerinden Gençlik Spora, Ormana, Milli Eğitime, Üniversiteye, Özel idareye, Müftülüğe, Kültür Turizme, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüklerimize Gerekli Hassasiyeti Göstererek Merkez ilçede yeterli sayıda insanımıza yer yıl çalışmasına vesile oluyoruz.

Sayın Belediye Başkanı, 2018-2017-2016-2015 Yıllarında Belediyeye Verilen İŞKUR İşçilerini Seçim Boyunca Hangi Konuşmanızda Hem İŞKUR’a Hem Hükümetimize Teşekkür Ettin. Utanmadan Halkı yanıltmaya kalkma, otur Belediyenin İşçileri ile Hizmet Üretmeye çalış" ifadelerine yer verdi.

 

Mengi yazılı açıklamsının devamında ise şu ifadeleri kullandı ; 

İŞKUR Halkı cezalandırmıyor Senin 750 işçi ile iş üretememenin beceriksizliğini, İş bilmezliğini halka göstermiş oluyor.

 

“BORÇ EDEBİYATI BİTTİ ŞİMDİ GEÇİCİ İŞÇİ BAŞLADI”

 

Anlaşılan geçen dönem sadece Borç edebiyatı yapan ve şimdi 150 milyon’a yakın borçlanacağından dolayı borçlanma edebiyatını fazla anlatamayan belediye Başkanı şimdi bu dönemi de 60 geçici işçi alamadım edebiyatının arkasına saklanarak geçireceğini ve Ağustos Meclisinde söylediği gibi LAFCAMBAZLIĞI yapmaya devam edeceğini görüyoruz.

 

Geçen dönem Milleti aldattığı yapmadığı projeleri ve bu dönemde de hala hiç ses soluk çıkmadığı projelerini anlatmıyor. Anca ülkemizin üzerine ekonomik saldırıları fırsat bilip hem hükümetimize hem de Cumhurbaşkanımıza hadsizce eleştirilerde bulunuyor. Herkes kendi işine bakacak ve verdiği ama yapmadığı sözlerin ve vaatlerin takipçisi olacak çünkü ATIP TUTMAK Burdur belediye başkanının değimiyle çok kolay. Eğer 750 işçi ile iş yapamıyorsa belediye başkanlığından hemen istifa etmelidir. Maalesef her defasında kendi icraatlarını anlatması gerekirken kendi beceriksizliğini Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize yüklenerek sanki CHP milletvekili gibi davranarak gizlemeye çalışmaktadır.

 

ANLATMAN GEREKEN KONULARI ANLAT

 

Ama gittiği yerlerde içilemeyen suya haksız yere 25 zam yaptığını ve bölgenin en yüksek şehir içi otobüs fiyatlarını, Genel başkanlarının talimatına rağmen şirketlerden hala çift maaşı neden aldığını, Belediye Kaynaklarını partisine neden harcadığını anlatmasını beklerdik.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mengi'nin, hedefinde, yine, Başkan, Ercengiz, vardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı