Haber Detayı
11 Mart 2022 - Cuma 17:51
 
Mazot borçlarını açıkladılar. Eğer çözüm bulunmazsa...
bu şartlar altında devam etmeye çalışacağız ancak sorunlarımıza çare bulunmazsa ve akaryakıta gelen zamlar günlük bu şekilde devam ederse araçlarımızı çalıştıramayacak konuma geleceğiz.
Diğer Haberi
Mazot borçlarını açıkladılar. Eğer çözüm bulunmazsa...

Burdur S.S. Şehir İçi Özel Halk Otobüsleri ve minibüsleri Karayolu Yolcu Taşıma Kooparatifi yönetim kurulu başkanlığı bugün yazılı bir açıklama yayınladı.

 

Açıklamalarında son günlerde üst üste gelen mazot zamlarını eleştiren Kooparatif yönetimi ve üyeleri "Yatlara bile ÖTV’siz KDV’siz motorin verilmekte iken acilen toplu taşımanın kullandığı akaryakıttaki ÖTV ve KDV’nin de kaldırılması hususunun iktidar siyasilerin aracılığıyla hükümete bildirdik. Ayrıca gerekli makamlara dilekçe vererek başvuruda bulunduk . Burdur Belediyesi Meclisine istemeyerek tekrardan zam dilekçesi vermek durumundayız" ifadelerine yer verdiler.

 

Yine yazılı açıklamalarında yolcu taşıma işine mümkün olduğunca devam edeceklerini belirten kooparatif yöneticileri bu olumsuz durumun düzeltilmemesi durumunda artık çalışamaz duruma geleceklerini ifade ettiler.

 

İşte Kooparatifin o yazılı açıklaması ;

 

Saygıdeğer Burdurlu hemşehrilerimiz;
Ocak ayı Burdur Belediyesi Meclisinde belirlenen fiyat tarifesinde akaryakıt fiyatı 11,68 TL iken son günlerde günlük ve günaşırı gelen akaryakıt zamları sonrası motorin fiyatlarının bugün itibariyle 23,05 TL olduğu herkesin malumudur.
 
Covit-19 Pandemi döneminde toplu taşımada siz değerli hemşehrilerimizin mağdur olmaması için kooperatifimizin üyeleri özkaynaklarından fedakârlık yapmışlar fedakârlık yapamayacak duruma düşen üyelerimiz ise araçlarını zararına satmışlardır.
 
Otobüslerimiz kilometre başına yaklaşık 10 TL yakmaktadır. Güzergâhlarımızda çalışan otobüslerimizin günlük yakıt miktarı olarak 50-60 litre yakıt yakmaktadır.
 
Bugün itibariyle Burdur Akaryakıt Hizmetleri San.Tic.A.Ş firmasına 350.000.-TL akaryakıt borcumuz bulunmaktadır ve her geçen gün akaryakıt şirketine borcumuz giderek katlanmaktadır. Yeni yılla birlikte iyice ağırlaşan vergi, bakım-onarım masrafları ve personel giderlerini ödeyemeyerek mazota yapılan günlük zamlar toplu taşıma esnafının belini bükmüştür.
 
Yatlara bile ÖTV’siz KDV’siz motorin verilmekte iken acilen toplu taşımanın kullandığı akaryakıttaki ÖTV ve KDV’nin de kaldırılması hususunun iktidar siyasilerin aracılığıyla hükümete bildirdik. Ayrıca gerekli makamlara dilekçe vererek başvuruda bulunduk . Burdur Belediyesi Meclisine istemeyerek tekrardan zam dilekçesi vermek durumundayız .Araçlarımızı kullanan (Gazi ve Şehit yakınları haricinde) ücretsiz kullanan vatandaşların ödemediği bedeli ücret ödeyen vatandaşlarımız fazla para ödeyerek çekmektedir.
 
Burdur Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi yönetim kurulu olarak aldığımız karar doğrultusunda toplu taşımaya bu şartlar altında devam etmeye ÇALIŞACAĞIZ ancak sorunlarımıza çare bulunmazsa ve akaryakıta gelen zamlar günlük bu şekilde devam ederse araçlarımızı çalıştıramayacak konuma geleceğimizi ve siz değerli hemşerilerimize toplu taşıma konusunda hizmet veremeyeceğimizi üzülerek bildiririz.
 
 
 
Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Mazot, borçlarını, açıkladılar., Eğer, çözüm, bulunmazsa...,
Yorumlar
Haber Yazılımı