Haber Detayı
19 Aralık 2017 - Salı 12:29
 
MAKÜ hızla büyümeye devam edecek.
Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik TBMM Genel Kurulunda kabul edilen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 2018 yılı bütçesi ile ilgili açıklamada bulundu.
Diğer Haberi
MAKÜ hızla büyümeye devam edecek.

Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik TBMM Genel Kurulunda kabul edilen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 2018 yılı bütçesi ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.

 

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi kurulduğu günden bu tarafa hızla büyümeye devam ettiğini belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “Mehmet Akif Ersoy Üniversitemiz 11 Yıllık Üniversite olarak Bütçeden yine yatırımlar yapacak ödenekler ayrıldı. Üniversitemizin bütçesi genel toplam 145.356.000 TL olarak belirlendi. Üniversitemizde şantiyelerin çokluğu dikkat çekmekte ve inşaatlar hızla devam etmektedir. Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilen 2018 yılı bütçesi içerisinde Üniversitemizin yatırımlarda kullanılmak üzere Hazine Yardımı olarak 114.498.000 TL belirlenmiştir” ifadelerini kullandı.

 

Özçelik açıklamasının devamında "Akademik başarılara, öğrenci artışına dikkat çeken Milletvekili Bayram Özçelik “2006 Yılında AK Parti Hükümetimizce Kurulan Üniversitemiz, Yeni Üniversiteler içerisinde hem bilimsel çalışmalarda, hem ulusal ve uluslararası projelerde, hem yatırım ve hem de öğrenci artışında süratle yoluna devam etmektedir. Bu gelişmelerde Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Başbakanımız Binali Yıldırım’a şükranlarımızı sunarım. Bakanlarımıza, Maliye Bakanımıza Naci Ağbal’a, Rektörümüz Prof. Dr. Adem KORKMAZ’a ve Üniversite Yönetimimize teşekkür ederim. Kamuoyuna sevgi ve saygılarla” dedi.

Kaynak: Editör: Murat Korkmaz
Etiketler: MAKÜ, hızla, büyümeye, devam, edecek., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı