Haber Detayı
30 Temmuz 2019 - Salı 11:38
 
Mahkeme sonuçlandı.
Burdur AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi bir basın toplantısı düzenledi.
Siyaset Haberi
Mahkeme sonuçlandı.

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, düzenlediği toplantıda Burdur Belediyesi’nin geçtiğimiz dönemde imar değişikliğine yönelik açtıkları davanın sonucunda kararın iptal edildiğini ve davayı kazandıklarını açıkladı.

 

Başkan Mengi’nin Basın Açıklaması ise şöyle;

 

Burdur Kamuoyunun yakından takip ettiği Burdur Belediye Başkan Ali Orkun Ercengiz’in Ailesine ait arazinin rantsal dönüşüm hikayesinde Sona geldik, 2017 Şubat Meclis’inden bugüne Kayınpederinin arazisini Kuzeni Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say üzerine tapudan geçirip sonra yapılan plan değişikliğinin “Tamamen şahsa özel rantsal dönüşümdür” dedik ama Burdur Belediye Başkanı bu dönüşümü buna rağmen gerçekleştirdi.

 

MAHKEME’DEN RANTSAL DÖNÜŞME DUR!

Burdurlumuzun hakkını korumak ve Belediye imkanlarını kullanarak kendine menfaate dönüştürmeye çalışan Burdur Belediye Başkanına karşı AK Parti Grubu olarak RANTSAL DÖNÜŞÜMÜ Hukuka taşımış ve en son Konya Bölge idare mahkemesinden imar değişikliğinin iptal kararı 11/07/2019 tarihinde hakimlerin oybirliği ile karar verilerek İmar planı değişikliği iptal edilmiştir.

 

Kısacası Burdur siyasi tarihinde bir ilk olan Bir Belediye Başkanının Ailesine ve Yandaşlarına ciddi miktarda kazanç sağlayacak rantsal dönüşüm düzenlemesi yani Özel Küçük Sanayi Sitesi, Petrol Arazisi ve Ticari Alan düzenlemesi mahkeme kararı ile iptal olmuştur. 

 

Buradan CHP Genel Başkanına Bir kez daha sesleniyorum;

Artık Burdur Siyasi Tarihine Kara bir leke olarak anılan Ali Orkun'un rantsal imar plan tadilatına mahkeme dur demiştir ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Açıkladığınız 7 ilkeden ikincisi olan “Hizmeti belli kişiler, zümreler, akrabalar, yandaşlar için değil, halk için üretiniz. Sizi, bulunduğunuz makama taşıyanın belde halkı olduğunu asla unutmayınız” ilkesini uygulayarak zarar eden belediye şirketlerinden ikinci maaşı alan CHP’li Burdur Belediye Başkanını bir an önce Belediye Başkanlığından ve CHP’den istifasını isteyiniz!

 

Çünkü ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Partisine yakışmayan bir şahsiyettir.

 

Son olarak Değerli Burdurlu Hemşehrilerime seslenmek istiyorum. Bu ve bunun gibi nice gayri ahlaki çalışmalara imza atan, bugüne kadar sadece göstermelik icraatlar ve şatafatlı sözlerle Burdurlunun gözlerini boyamaya çalışan Belediye Başkanı Burdur'un ve Burdur’lunun önünü açacak hiçbir projeye imza atmamıştır. Klasik Belediyecilik diye tabir edebileceğimiz yönetim şekli ile Burdur'a sadece lale devrini yaşatmış ve bundan sonra da yaşatacaktır. Her ne kesimden gelirse gelsin eleştirilere tahammülü olmayan Sayın Başkan'ın elbetteki bunlara verecek bir cevabı olmadığı için yine "Laf Çevirerek, Hor ve Küçük Gören Sözlerle" cambaza bak cambaza oyununu sergileyecektir.

Kaynak: Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: Mahkeme, sonuçlandı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı