Haber Detayı
23 Nisan 2020 - Perşembe 01:11
 
Mahallesinde çocuklara özel 23 Nisan yarışması.
Burdur Bağlar Mahallesi muhtarı Ömer Şükrü Özyurt'tan çocuklara özel 23 Nisan yarışması.
Diğer Haberi
Mahallesinde çocuklara özel 23 Nisan yarışması.

Dünyada ve ülkemizde yaşanan salgın nedeniyle TBMM'nin kuruluşunun 100 yılı olan ve Mustafa Kemal Atatürk'ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı bu sene evlerde kutlanacak.

Salgın nedeniyle 20 yaş altındaki çocuklarımızın da evlerinden çıkmalarının yasak olması sebebiyle kutlamalar evler süslenerek ve evlerde değişik etkinliklerle kutlanıyor.

Bunlardan bir tanesi de Burdur'un en büyük mahallelerinden bir tanesi olan Bağlar mahallesinde.

Bağlar mahallesi muhtarı Ömer Şükrü Özyurt farkı bir 23 Nisan yarışması yaparak çocukların evlerinde daha iyi vakit geçirmeleri ve 23 Nisan coşkusunu yüreklerinde yaşamasını sağladı.

 

Muhtar Özyurt çocukların evlerde yaptıkları 23 Nisan etkinliklerinin fotoğraflarını mahalle sakinlerinin bulunduğu sosyal medya grubuna ekleyerek en çok beğeni 23 Nisan etkinliğine hediye verecek.

 

Yarışmanın birincisine bisiklet , ikincisine okul çantası,üç ve dördüncüye ise marketten alışveriş çeki vereceğini duyuran  muhtar Özyurt "Bu yıl Meclisimizin açılışının 100.yılını çocuklarımız ne yazk ki salgın nedeniyle evlerinde kutlamak zorunda kaldılar.Biz de mahallenin yöneticisi olarak çocuklarımızın heyecanı , coşkusu yarın kalmasın istedik ve bir yarışma tertip ettik.Mahallemizin çocukları evlerinde yaptıkları 23 Nisan etkinliklerini bize gönderdi ve mahallemizin sosyal medya topluluğunda bu etkinliklerin video ve fotoğraflarını yayınladık.En çok beğeni alan çocuklarımızın hediyeleri hazır.Amaç 23 Nisan gibi özel günlerimizde heyecanı yüksek tutmak" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Mahallesinde, çocuklara, özel, 23, Nisan, yarışması.,
Yorumlar
Haber Yazılımı