Haber Detayı
10 Haziran 2018 - Pazar 23:37
 
Kurt'tan çok konuşulacak FETÖ çıkışı.
İYİ Parti Burdur 1.sıra Milletvekili Adayı Osman Kurt aday tanıtım toplantısında açtı ağzını , yumdu gözünü.
Siyaset Haberi
Kurt'tan çok konuşulacak FETÖ çıkışı.

İYİ Parti Burdur 1.sıra Milletvekili Adayı Osman Kurt'un yaptığı konuşmanın yankıları sürüyor.

 

İYİ Parti Milletvekili Adayı Osman Kurt aday tanıtım toplantısında yaptığı FETÖ çıkışı ile gündeme oturdu.

 

Yaptığı konuşmanın başlangıcını siyaset dilini yumuşatmaya ve iyileştirmeye çalıştıklarının altını çizen Osman Kurt Milletvekili Adayları ile birlikte siyaset yaparken üsluplarına ve kimseyi kırmamaya özen gösterdiklerini  , siyaset iyileşsin diyerek çok mücadele ettiklerini söyledi. Kişiler üzerinden siyaset yapmamaya özen gösterdiklerinin de altını çizen Osman Kurt, Burdur Ak Parti İl Başkanı ve İlçe Başkanının kendisi, genel başkan ve arkadaşları ile ilgili ağır ithamlarda bulunduklarını ve bunları cevaplamanın şart olduğunu belirti.

 

Konuşmasının devamında ise Ak Partinin görevli bazı elamanlarının esnaf ziyaretlerinde kendisi ile ilgili PKK’lı olduğu yönünde konuşmalar yaptıklarını söyleyen Osman Kurt, kuzeni Deniz Kurt ile ilgi de açıklamalarda bulundu. Ak Partililerin Kuzeni ile ilgili bir süredir “O bile oy vermeyecek” diyerek siyasi propaganda yürüttüklerini ifade eden Kurt, “Kuzenim bizimle gezmeye başlayınca kimyaları bir kat daha bozuldu. Tüm Bunlardan Sonra Biz PKK’lı da olduk, FETÖ’cü de olduk” dedi.

 

Konuşmasının sonunda ise asıl konuya gelen Osman Kurt Burdur’daki FETÖ soruşturma dosyalarında ve açılan davalarda Dişçi Bayram adının geçtiğini söyledi. Osman Kurt, bu kişinin yönlendirmesi sonucu da FETÖ’ye katıldıklarını söyleyenlerin olduğunu ifade ederek, bu kişiler kim diye de ekledi. 

 

FETÖ’ye ait KHK ile kapatılan Alparslan Alican Kollejinin müteahhidini de soran Kurt, Şehit Kalmaz Caddesinde bulunan FETÖ yurdunun kime ait olduğunu da ekledi. Kurt konuşmasının sonunda ise anlattıklarının kendilerinin fikri değil, Mit raporlarında geçen konu olduğunu ve bu kişinin Burdur İmamı olarak tanımlandığını iddia eden Kurt Konuşmasının sonunda kendilerini PKK’lı ve FETÖ’cü olarak suçlayan İktidar partisine seslenerek sorduğu soruların cevaplanmasını istedi. Bizde PKK’lı ve FETÖ’cü çıkmaz diyen Kurt, “önce siz kendinizi temizleyin sonra bize çamur atın” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kurt'tan, çok, konuşulacak, FETÖ, çıkışı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı