Haber Detayı
01 Şubat 2019 - Cuma 14:33
 
Kurt konuya bir türlü açıklık getirmiyor !
AK Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt geçtiğimiz günlerde Burdur Belediyesi Sultandere Fen İşleri kampüsünde işçilerle bir araya geldiği sırada yaptığı konuşmaya cevap veren Ali Say'a hala cevap vermedi.
Siyaset Haberi
Kurt konuya bir türlü açıklık getirmiyor !

31 Mart yerel seçimleri kapsamında siyasi çalışmalarını sürdüren AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt seçim çalışmaları kapsamında geçtiğimiz günlerde Burdur Belediyesi Sultandere Fen İşleri kampüsünde Belediye işçileri ile bir araya gelerek bir kahvaltıda buluştu.

 

Kahvaltı sırasında işçilere hitap eden Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt'un o sırada yaptığı konuşma yerel basında yer aldı.Kurt konuşmasında " İşini hakkıyla yapan hiçbir çalışan emekçimizin ekmeği ile oynamayacağımızın ve fazla mesai konusunda uğradıkları haksızlıkları ortadan kaldıracağımızın sözünü verdik " ifadelerini kullandı.

 

Deniz Kurt'un bu açıklamasına cevap veren Ali Say sosyal medya hesabı üzerinden Deniz Kurt'a hitaben "Fazla mesaisini alamayandan bahsetmişsiniz. Bu koca bir yalandır, eğer ki bunu ispat etmezseniz toplum karşısında koca bir yalancı aday durumuna düşeceksiniz ! " ifadelerini kullandığı bir paylaşım yaptı.

 

Ali Say paylaşımında "Sn. Deniz Kurt ; öncelikle dünkü ziyaretinizde "önce işçimiz emekçimiz" diyerek yaptığımız kampüsümüzde sıcacık bir ortamda işçimiz ile buluştunuz. 5 yıl öncesinde sokakta ayakta buluştuğumuz işçimize yaptığımız o bina bizim emeğe ve emekçiye verdiğimiz değerdir. Seçim propagandası nedeniyle ziyaret ettiğiniz Sultandere Hizmet Kampüsümüz 2 yıldır hizmet vermektedir ve o bina kredisiz ve borçsuz yapılmıştır. Fazla mesaisini alamayandan bahsetmişsiniz. Bu koca bir yalandır, eğer ki bunu ispat etmezseniz toplum karşısında koca bir yalancı aday durumuna düşeceksiniz ! Göreve geldiğimizde bırak mesai ücretini almayı , maaşını dahi doğru düzgün zamanında alamayan işçimiz bugün artık günü gününe tüm haklarıyla emeğinin, alınterinin karşılığını almaktadır. 
2004'te işçi çıkarılmadığı yönündeki ifadelerinizi gözden geçirin ortada bir yalan varsa o yalan size bu şekilde ifade edenlerindir. Bence siz yapacaklarınızı anlatın biz öyle yaptık.Bu arada Vekilin binaya gıptayla bakıp bu işlerin sizin döneminizde yapılmamasına hayıflandığını duyduk. Sıkıntı yok yapılanlar hepimizin ! ( bizim sizin ) olmaz. Tabi Vekil Burdur'un değil sadece sizin Vekiliniz olduğu için böyle düşünmesi normal.Ayrıca Cimere şikayetler oluşturarak son bir ay kala müfettiş isteyecekmişsiniz boşverin bence bu işleri sorup öğreneceğiniz ne varsa buyrun gelin hem çay kahve içeriz hem de dostlukları bitirmemiş oluruz"
ifadelerine yer verdi.

 

Ali Say'ın bu paylaşımının ardından günler geçmesine rağmen ne AK Partili yetkililerden ne de AK Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt'tan konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

 

Açıklamanın yapılmamasıyla ilgili olarak vatandaşın aklında acaba Deniz Kurt yanıltıldı mı soruları akla geldi.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Kurt, konuya, bir, türlü, açıklık, getirmiyor, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı