Haber Detayı
08 Ocak 2019 - Salı 11:25
 
Kurt "En büyük kazancımız milletinin kendisine aşık bir Cumhurbaşkanımız olmasıdır"
AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş'un katılımı ile gerçekleşen AK Parti Aday tanıtım toplantısında konuşan Burdur Belediye Başkanı Adayı Deniz Kurt "En büyük kazancımız Milletin kendisine aşık bir Cumhurbaşkanımız olmasıdır" dedi.
Siyaset Haberi
Kurt

31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimleri için çalışmalarını sürdüren AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt dün AK Parti Genel Başkan Vekili Numna Kurtulmuş'un katılımı ile gerçekleşen ada tanıtım toplantısında konuştu.

 

Numan Kurtulmuş'un Deniz Kurt'u sahneye davet ettiği sırada seyircinin coşkusu ise gözlerden kaçmadı.

 

Kurt sahnede yaptığı konuşmasında “Bu şehrin kültürünü biliyor, tarihi mirasını sahipleniyoruz. Bu tarihi şuurla yaşanılması kolay, hayat standartları yüksek ve hak ettiği yatırımları alan modern bir şehir için Burdur’a yakışır projeler geliştirdik. Bilmenizi istiyoruz ki bu konuda hazırlığımız tamdır. Bu kutlu yola Burdur’u hak ettiği seviyeye taşımak için çıktık. Bu yoldaki en büyük kazancımız ise milletine aşık, milletinin de ona aşık bir Cumhurbaşkanımızın olmasıdır. Onun çizdiği 2023, 2053 ve 2071 vizyonları bizim de Burdur için temel vizyonumuz olmuştur.AK Parti, Türkiyeyi 16 yıl önce aziz milletin hasretle beklediği siyasi istikrara kavuşturmuştur" ifadelerini kullandı.

 

Kurt'un konuşması şöyle "Burdur’a hizmet için çıktığımız bu kutlu yolda bizlere şahitlik etmek için hepiniz hoş geldiniz. Bu yol öyle bir yol ki tek başına hiç kimsenin çıkamayacağı ancak birlik ve beraberlik içerisinde, tevazu ile, gayret ilei aşk ile yürüyebileceğimiz bir yol. Bu yol öyle bir yol ki gönüllere girmenin, insana değmenin, sevilmenin, sevdirmenin en güzel yolu. Bu kutlu yolda kar demeden, çamur demeden, soğuk demeden bizleri esirgemeyen, partimin güzide temsilcilerine tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.Bu nedenle de son 16 yıldır tüm yarışlardan yükselerek çıktık. Burdur Akdeniz’in kilit taşı, medeniyetlerin beşiği ve bölgemizin de kültür başkentidir. En önemlisi de Burdur bir semboldür. Eğer siz bir şehre sadece beton ve asfalt gözüyle bakarsanız projeleriniz bu dar çerçeveye sığdırırsanız, siz o kente en önemlisi de o kentin insanlarına gönül gözüyle bakmıyorsunuz demektir. Ne yazık ki geldiğimiz bu noktada bu şehirde ikisi de yok. Biz herşeyden önce bu şehre gönül gözüyle bakıyoruz.Bu şehrin kültürünü biliyor, tarihi mirasını sahipleniyoruz. Bu tarihi şuurla yaşanılması kolay, hayat standartları yüksek ve hak ettiği yatırımları alan modern bir şehir için Burdur’a yakışır projeler geliştirdik. Bilmenizi istiyoruz ki bu konuda hazırlığımız tamdır. Bu kutlu yola Burdur’u hak ettiği seviyeye taşımak için çıktık. Bu yoldaki en büyük kazancımız ise milletine aşık, milletinin de ona aşık bir Cumhurbaşkanımızın olmasıdır. Onun çizdiği 2023, 2053 ve 2071 vizyonları bizim de Burdur için temel vizyonumuz olmuştur.AK Parti, Türkiyeyi 16 yıl önce aziz milletin hasretle beklediği siyasi istikrara kavuşturmuştur. Eğer bugün bölgesinde güçlü bir Türkiye’den bahsediyorsak, her türlü hainliğe ve saldırılara rağmen güçlü bir ekonomiden bahsediyorsak önce Allah’a, sonra da bu milletin davaya duyduğu güven ve AK Parti hükümetlerin sağladığı bu siyasi istikrara borçluyuz. İşte bu nedenle derdi millet olanın yükü de ağır olur.Bu millet bize yürü dedikçe büyük bir tevazu ve azimle yürüyeceğiz. 15 Temmuz’da korkmadan tankların önüne yürüdüğümüz gibi azim ve gayretle, samimiyet ve tevazu ile makam ve mevki için değil , bu milletin sevgisine layık olmak için yürüyeceğiz. Çünkü AK Parti’nin hamurunu bu millet yoğurdu. Kumaşını Anadolu’nun cefakar kadınları ilmek ilmek büyük özenle dokudu." 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Kurt, "En, büyük, kazancımız, milletinin, kendisine, aşık, bir, Cumhurbaşkanımız, olmasıdır",
Yorumlar
Haber Yazılımı