Haber Detayı
22 Haziran 2018 - Cuma 17:28
 
Kurt
İYİ Parti 27. Dönem Burdur Milletvekili Adayı Osman Kurt, “Pazar akşamı açıklandığında göreceksiniz ki biz her kesimden oy alacağız” dedi.
Siyaset Haberi
Kurt

İYİ Parti 27. Dönem Burdur Milletvekili Adayı Osman Kurt, Çağdaş Burdur Gazetesi ve Burdur Radyosu işbirliği ile canlı olarak aktarılan ‘Gündem ve 7 Cevap’ konulu radyo programına konuk oldu. Burdur Radyosu genel yayın Yönetmeni Serken Şimşek’in sorularını yanıtlayan İYİ Parti 27. Dönem Burdur Milletvekili Adayı Osman Kurt, 25 Haziran Genel Seçimlerinde tüm kesimlerden oy alacaklarını ifade etti.

 


SEÇİM ÇALIŞMALARI


24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Seçimleri münasebetiyle İYİ Partinin sahadaki çalışmalarını aktaran İYİ Parti 27. Dönem Burdur Milletvekili Adayı Osman Kurt, ”Malumunuz 24 Haziran genel seçimleri, İYİ parti ve Meral Akşener’in önünün kesilmesi için öne alındı. Yerelde biz bu erken seçime zaten hazırlıklıydık. Aralık ayı içinde biz partimizi oluşturduktan bugüne kadar davet edildiğimiz her yere gittik.  Bir de yeni bir parti olduğumuz için teşkilatlarımızı yerinde ziyaret edelim, kuruluşunda beraber hareket edelim diye sürekli sahalardaydık. Burada kırılma olmamasının sebebi de ilçe teşkilatlarımızda istifamız söz konusu olmadı. Son zamanlarda bunu dillendirmeye çalışıyorlar, bazı ilçe başkanları istifa etti diye ama üyelerden istifalar olmuştur. Bazı arkadaşların sosyal medyadan paylaşımlarını görüyoruz, düne kadar yönetime girmek için araya adam koyanlar daha sonra erkeklik yapıp istifa ettiler, onların bize zararı olmadı. Gelelim halkın gözündeki durumumuza, Sayın liderimizin bir siyasi geçmişi var, her en kadar özellikle içişleri bakanlığı döneminde faili meçhulle bağlamaya çalışsalar da, kendisi hakkında açılan bir soruşturma olmadığını defalarca açıklamıştır. Bu halktan kabul görmüş durumdadır. Yakınımızdaki arkadaşlar, yönetimimizdeki ilçe başkanlarımızla ilgili şaibe olmadığı için gittiğimiz yerlerde sıkıntımız olmadı. Zaten bizi kendi içlerinden biri gibi görüyorlar, yeniyiz, geçmişle alakalı bize söyleyecekleri bir şey yok.  İlgileri, alakaları, misafirperverlikleri son derece iyiler, biz de gittiğimiz yerden memnunlar” dedi.


İYİ Parti’nin gençlerin isteklerini karşılayan, medya ve sosyal medyada etkili olduğunu belirten İYİ Parti 27. Dönem Burdur Milletvekili Adayı Osman Kurt, “Genel Merkeze hakikaten, bu işin uzmanları var. Propaganda işlerimizin başında Ümit Özdağ başkanımız var. Profesyonel ve yaratıcı bir ekiple çalışıyorlar. Erken seçimlere hazırlıklıydık, seçimlerin 15 Temmuz’da olabileceğine yönelik Genel başkanımızın söylemleri vardı. Bu noktada genel merkezdeki eğitimlerin hepsine katıldık ve bununla ilgili altyapıları oluşturmaya başladık. Sanki yarın seçim olacakmış gibi hazırlık yapıldı. Tüm kitle iletişim araçlarını kullanmaya özen gösterdik ve sanırım aktif bir şekilde kullanabildik. Reklam tanıtım genel merkezle paralel gitti, onun dışında da biliyorsunuz seçim birebir yapılan bir çalışma, sıkılmadık el bırakmayacağız dedik, hakikaten her yere koştuk. Tabi bazı arkadaşlar sıkılmadık boğaz bırakmayacağız diye anladı ama işin asla sıkılmadık el bırakmayacağız dedik. Şu an için iyi gidiyoruz” diye konuştu.

 


“HERKESİN OYUNU ALACAĞIZ”


Seçim anketlerindeki İYİ Parti oranlarını değerlendiren İYİ Parti 27. Dönem Burdur Milletvekili Adayı Osman Kurt, “Aday listeleri açıklandıktan sonra, listeler arasındaki farklarda ortaya çıktı. Bize göre, bizim listemizin iyi olmasındaki sebep, tabi ki herkes kendi listesinin iyi olduğunu iddia edecek. Ben ve ikinci sıradaki Hüseyin Erdem ağabeyim, yerleşik ticaretle uğraşıyor. Gittiğimiz yerlerde çok büyük kabul görüyoruz. Milletvekilliği yaptıktan sonra Burdur’a dönmeme gibi bir şansları yok, sürekli buradalar bizimle iç içeler şeklinde bir intiba oluştu. Partimizin yeni olmasından dolayı bir ilgi var, Genel başkanımızın Sayın Meral Akşener’in yıpranmamış bir yüz olmasından kaynaklanan da bir ilgi var, kadın olması bambaşka bir avantaj zaten bizim için, bir de artık dediğim gibi vatandaş hükümetin yetersiz kaldığı konuları gayet iyi biliyor. Basit bir örnek verecek olursam, Sayın Bakan Bucak’a geliyor, Bucak Belediye Başkanının görevden alınıp, belediyenin kayyumla yönetildiğinden bihaber, hizmetlerinden çok memnunuz, kendisine zaten kefildik, teşekkür ederiz diyor, şimdi bu gaflar şu son zamanda yapılabilecek gaflar değil, artık vatandaşta görüyor zaten mitingdeki kalabalıklardan Burdur’daki yağmura bağlanabilir de, Bucak’ta yağmurda yoktu, tesadüf biz de oradaydık, bu kalabalıkların olmadığı kendileri de farkında, gelelim oy konusuna birincisi 16 senedir yıpranmış bir hükümet var, güçlü bir hükümet olmasına rağmen ister istemez yıpranıyor, Sayın Cumhurbaşkanımız da zaten kendisi de söyledi teşkilatlarda metal yorgunluğu var diye, biz o bağlamda her kesimden oy alıyoruz. Ondan hiç şüpheniz olmasın, kimilerinin dediği gibi sadece MHP’den, CHP’den alınmayacak bu oylar, Pazar akşamı açıklandığında göreceksiniz ki biz her kesimden oy alacağız. Sosyal demokratlardan, ülkücü tabandan, geçmişte AK Parti’de siyaset yapmış değerli ağabeylerimizden çünkü AK Parti’de siyaset yaptı diye hiç kimse suçlu değil, inanmıştır, doğruları vardır ki her şeyi yanlış diye de bir iddiamız yok ama son dönemlerde yanlışlar doğrulardan fazla olduğu için biz itirazlarımızı daha sesli söylemeye başladık. O yüzden bizim alacağımız oyun çok sürpriz olmaması lazım. Anketlerde 35 bin bandı gözüküyor biz de arkadaşlarımızla yaptığımız çalışmalarda, Genel Merkezden bize gelen veriler de o bağlamda, biz 35 bin bandının altına düşeceğimizi çok düşünmüyoruz. Anketlere de çok güvenemiyoruz, ciddi anlamda çok katılmayan da bir topluluk var. Milletvekilliği çok büyük bir onur, bunu yaşamayı herkes ister, istemesek aday olmayız ama bizim için önemli olan Sayın Genel Başkanımızın ikinci tura kalmasıdır. Biz bunun için mücadele veriyoruz. Eğer Sayın Genel Başkanımız ola ki Allah korusun ikinci tura kalamazsa, Sayın İnce veya Temel Bey hangisi kalırsa, biz onun için de tekrar milletvekili seçilelim veya seçilmeyelim oy istemek için çıkacağız” açıklamasında bulundu.

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Kurt, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı